Menu

Ograniczenia w pracy świdnickiego Urzędu Miasta

Ograniczenia w pracy świdnickiego Urzędu Miasta  - zobacz co się zmieni  (od wtorku 13.10.2020r.)

Ograniczenia w pracy świdnickiego Urzędu Miasta
W trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo mieszkańców Świdnicy, w związku ze wzrostem ilości zakażeń i zachorowań w całej Polsce, od jutra tj. 13 października br. w Urzędzie Miejskim w Świdnicy zostają wprowadzone ograniczenia w obsłudze klientów:
 
- w urzędzie wprowadza się ograniczoną ilość przyjęć mieszkańców; nie będą obsługiwane osoby nie stosujące się do wymogów reżimu sanitarnego, tj. maseczka i dezynfekcja rąk,
wszystkie komórki organizacyjne urzędu pracują od poniedziałku do piątku, od godz. 7:30 do 15:30,
- poprzez kontakt bezpośredni obsługiwane będą jedynie sprawy pilne; w przypadku konieczności wizyty w urzędzie należy wcześniej skontaktować się telefonicznie z merytorycznym pracownikiem i umówić się na spotkanie,
- dokumenty i wnioski do Urzędu Miejskiego w Świdnicy można złożyć elektronicznie;
- korespondencja odbierana będzie również przy drzwiach wejściowych do budynku,  
- bezpośrednio odbywa się rejestracja bieżąca zgonów i urodzeń; w tych sprawach pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego przyjmują osobiście,
- kasa urzędu będzie czynna z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych, prosimy jednak o dokonywanie płatności za pośrednictwem bankowości elektronicznej, 
 
Z pracownikami Urzędu Miejskiego w Świdnicy prosimy kontaktować się:
- telefonicznie - centrala urzędu 48 74 856 28 00 lub bezpośrednio z poszczególnymi wydziałami (wykaz na stronie urzędu www.um.swidnica.pl),
- e-mail - um@um.swidnica.pl,
 
 
- poprzez platformę https://eurzad.um.swidnica.pl/

- Jeśli zajdzie pilna potrzeba przyjścia do Urzędu Miejskiego w Świdnicy, proszę o załatwianie spraw samodzielnie, bez osób towarzyszących, z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym bezpiecznej odległości  pomiędzy pracownikiem a klientem. Apeluję do mieszkańców o rozwagę, zachowanie spokoju i stosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Seniorzy pod szczególną ochroną
Seniorzy są w grupie największego ryzyka powikłań w przypadku zakażenia koronawirusem. Według zaleceń specjalistów powinny oni unikać kontaktów w dużych grupach, dlatego też w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo odwołane zostają zajęcia w klubach seniora oraz w Dziennym Domu „Senior-WIGOR”. Normalnie funkcjonować będzie jednak stołówka, posiłki wydawane będą  w turach. Bardzo zatem prosimy o przestrzeganie ustalonych godzin. 
 
Imprezy kulturalne 
Wszystkie zaplanowane wcześniej imprezy kulturalne odbędą się z zachowaniem obowiązujących reżimów sanitarnych. W sytuacji, gdy mowa jest o ograniczeniach ilości uczestników, każdorazowo podejmowana będzie decyzja o możliwości uczestnictwa. Nie planujemy odwołania Konferencji Turystycznej (część zdarzeń odbędzie się online), w obostrzeniach odbędzie się Jarmark Wyrobów Tradycyjnych. Wręczone też zostaną nagrody Świdnickiego Gryfa oraz nagrody kulturalne.

W najbliższych dniach podjęta też zostanie decyzja o Festiwalu Spektrum. 
 
Placówki kultury, tj. Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Dawnego Kupiectwa pracują zgodnie z wymogami sanitarnymi obowiązującymi w żółtej strefie. 
Placówki opiekuńcze i edukacyjne.
 
W tej chwili wszystkie żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe pracują normalnie z zastosowaniem wszystkich wymogów sanitarnych. Dyrektorzy na bieżąco śledzą sytuację epidemiologiczną i pozostają w kontakcie z Urzędem Miejskim i Sanepidem. 

adm
foto:  użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Blokady rolnicze na trasie Świdnica - Wrocław

Jechał ponad ''setką'' przez Witoszów

Oszuści atakują

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij