Nie będzie imprez jubileuszowych

Odwoływane imprezy i ponowne ograniczanie działalności - kultura znów w odwrocie z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem.

Branża kulturalna jest jedną z tych, które najmocniej cierpią z powodu obostrzeń. Od tego weekendu, gdy wprowadzono tzw strefę żółtą na terenie całej Polski w wydarzeniach w zamkniętych pomieszczeniach może brać udział bardzo ograniczona liczba uczestników - do 25% dostępnych standardowo miejsc. Jeszcze do soboty gdy Wałbrzych był poza ograniczeniami strefowymi było to 50%. Ponadto jak udało nam się dziś ustalić, wałbrzyskie instytucje kultury nie będą mogły świętować w tym roku swoich jubileuszy.
 
- Podjęliśmy między innymi decyzję o tym, że nie odbędą się uroczystości związane z jubileuszami naszych istytucji kultury.  Świętować miał zarówno Teatr Lalki i Aktora jak i Biblioteka pod Atlantami oraz Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych. Koncerty niestety się nie odbędą. Co do bieżącej działalności to każda z placówek na bieżąco konsultuje z nami, które działania pozostawiamy a które odwołujemy lub zmieniamy formę - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
Przypominamy, że w wydarzeniach na otwartej przestrzeni może uczestniczyć do 100 osób ale trudno oczekiwać by instytucje kultury przenosiły swoje działania w plener o tej porze roku przy tak niskiej temperaturze.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno