Marek Kubala wygrywa z bankiem

Po wieloletniej batalii sądowej Marek Kubala uwolnił się od wierzytelności względem jednego z banków w kwocie 1,5 mln zł. informuje Radio Wrocław.

Marek Kubala nieustannie od prawie 20 lat stawia się na niezliczonych sprawach sądowych i jego zapał nie gaśnie zwłaszcza, że niektóre z nich kończą się dla niego pomyślnie. Tym razem wygrał proces z jednym z banków, który prowadził egzekucję długu w wysokości 1,5 mln zł. Wyrok nie jest prawomocny. Chodzi o kredyt obrotowy zaciągnięty przed słynnym aresztowaniem, które doprowadziło do upadku firmy. Ostatecznie sprawa się przedawniła, część zarzutów sąd oddalił a przedsiębiorca został bez firmy, za to z ogromnym zadłużeniem.
 
Od kilku lat beskutecznie walczy ze skarbem państwa o wieliomilionowe odszkodowanie. Sąd przyznał mu jedynie 150 tysięcy złotych za czas spędzony niesłusznie w areszcie. Marek Kubala na moment stał się twarzą walki o reformę sądownictwa, która miała mu zagwarantować rzetelne rozpoznanie jego sprawy. Mimo, że korzystne dla niego reformy wprowadzono (m.in. możliwość złożenia skargi nadzwyczajnej) to w żaden sposób nie przyśpieszyło to jego walki o odszkodowanie. Skarga od 3 kwietnia 2018 roku nie została rozpatrzona.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno