Niesprzyjające warunki pogodowe i dwie kolizje

Mocne opady deszczu ograniczają widoczność. Na efekty nie trzeba długo czekać. Wczoraj późnym wieczorem na ul. Świdnickiej w wyniku nadmiernej prędkości wypadek spowodował 25-latek. Dzisiaj rano na wjeździe do Głuszycy Górnej – od strony Kłodzka – zderzył się natomiast czołowo samochód osobowy z pojazdem dostawczym.

Na ul. Świdnickiej kierowca samochodu osobowego jechał za szybko i stracił panowanie nadpojazdem, zjechał z jezdni, by zatrzymać się na drodze dla pieszych i rowerów. Na szczęście nikomu w tym zdarzeniu nic się nie stało. 
 
Policjanci ustalili , że sprawcą kolizji jest 25-letni mężczyzna, który  najpierw okłamał ich co do posiadania przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość, a następnie podał im zmyślone dane personalne.
 
Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pozostałe popełnione wykroczenia wałbrzyszanin otrzymał mandaty w łącznej kwocie 1500 złotych. Samochód sprawcy został usunięty na jego koszt z drogi na parking strzeżony.
 
 
Dzisiaj natomiast po godzinie 9:00 na wjeździe do Głuszycy Górnej zderzyły się czołowo dwa pojazdy. Samochód osobowy kierowany przez 27-latkę z Nowej Rudy zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu i wjechał w pojazd dostawczy prowadzony przez 57-latka z powiatu lubińskiego.
 
Kobieta trafiła do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. Wynika z nich, że na jezdni w tym miejscu rozlana była substancja nieznanego pochodzenia, która mogła przyczynić się do poślizgu.
 
Policjanci apelują - W związku z tym, że zmierzch zapada szybciej, a noc jest już dłuższa, apelujemy w tym miejscu po raz kolejny do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność. Przypominamy także do pieszym o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Pozwoli to kierującym szybciej zobaczyć nas na drodze.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno