Menu

Konferencja turystyczna w Świdnicy

Nagrody przyznane, tegoroczna konferencja turystyczna w Świdnicy dobiegła końca. Specjaliści z branży, naukowcy oraz przedsiębiorcy z Polski i Czech w tym roku spotkali się, aby dyskutować o sieciowych produktach turystycznych wspólnego pogranicza. 
Konferencja turystyczna w Świdnicy
Wydarzenie odbyło się w ramach unijnego projektu „Turystyka – wspólna sprawa”. W jego trakcie przyznano również nagrody w dwóch kategoriach: Produktu Turystycznego Polsko-Czeskiego Pogranicza oraz Usługi Turystycznej Polsko-Czeskiego Pogranicza.

Tegoroczne wydarzenie jest efektem zorganizowanego przez Świdnicę w 2016 r. Kongresu Turystyki Polskiej. W tej edycji organizatorzy postanowili skupić tematykę wydarzenia wokół trzech aktualnych problemów branży turystycznej – ogólnoświatową pandemią i jej skutkami dla sektora, turystyce transgranicznej i jej problemach oraz współpracy i sieciowych produktach. W ciągu dwóch konferencyjnych dni odbyły się liczne panele dyskusyjne, warsztaty, debaty i dyskusje, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. 
 
Celem projektu jest szeroko pojęta współpraca polsko-czeska na rzecz rozwoju tego sektora, debaty o turystyce pogranicza, a także wzajemna promocja produktów turystycznych. Jego ważnym elementem są nagrody przyznawane samorządom, przedsiębiorcom i obiektom turystycznym uważanych za najlepszych z branży, którzy swoimi pomysłami, nieszablonowym działaniem i kreatywnością zasługują na szczególne wyróżnienie. W tym roku postanowiono wręczyć nagrody w dwóch kategoriach - Produktu Turystycznego Polsko-Czeskiego Pogranicza oraz Usługi Turystycznej Polsko-Czeskiego Pogranicza.

 
„Produkt Turystyczny Polsko-Czeskiego Pogranicza”
 
- Miasto Kłodzko za dobry klimat dla turystyki, w którym bardzo dobrze czują się zarówno turyści z Czech jak i Polski. Miasto to zachwyca  zabytkowym, wielopoziomowym układem architektonicznym, a jego najbardziej rozpoznawalną częścią jest górująca nad nim twierdza. 

- Kopalnie Złota w Złotym Stoku za jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej odwiedzanych marek turystycznych Dolnego Śląska i Polski. Marek rozpoznawalnych także wśród turystów z Czeskiego Pogranicza.

- Ogród Dendrologiczny Arboretum Wojsławice uznany za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na polsko-czeskim pograniczu. Zdaniem odwiedzających najpiękniej jest tu wiosną, latem i jesienią, gdy rozkwita niezliczoną ilością barw. Znane z bogatego zbioru różaneczników i azalii, liliowców, bukszpanów i niezliczonej ilości mnóstwa innych roślin.
 
 
Nagrody w tej kategorii otrzymały również Rybrcoul-duch hor z.s., miasto Paczków oraz Trutnov Trails.


Kategoria Usługa Turystyczna Polsko-Czeskiego Pogranicza

- Ski-Raft sp. z o.o. z Barda, która na polsko-czeskim pograniczu dba od lat o stale wysoki poziom zarówno wody w rzece, jak i adrenaliny krążącej we krwi wielu turystów, organizując spływy pontonowe w kotlinie Kłodzkiej.

- DMO regionu Hradecko i  Centrum Informacji Turystycznej w Hradec Kralove, którzy od lat zarządzają turystyką i promocją turystyczną regionu, w którym najpopularniejsze i najpiękniejsze miasto leżące u zbiegu rzek Łaby i Orlicy nazywane jest "miastem czeskich królewien". Nie tylko promują zabytki i atrakcje turystyczne, ale także podejmują się działań przypominających o jego tożsamości,  unikalności tworząc i rozwijając lokalny produkt Hradecko.

- Waldemar Brygier, redaktor naczelny portalu „Nasze Sudety”, który potrafi poczęstować słowem, z którego wydobywa się tradycyjny smak kuchni polsko-czeskiego pogranicza.  

Nagrodzono także Autocamp Dolce oraz Informační centrum Veselý Výlet v Peci pod Sněžkou a v Temném Dole.


adm
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Ul. Tatrzańska - azyl między górami (FOTO)

Węgiel w Świdnicy - Miasto i operator gotowi, Tauron jeszcze nie

Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij