Konferencja turystyczna w Świdnicy
Nagrody przyznane, tegoroczna konferencja turystyczna w Świdnicy dobiegła końca. Specjaliści z branży, naukowcy oraz przedsiębiorcy z Polski i Czech w tym roku spotkali się, aby dyskutować o sieciowych produktach turystycznych wspólnego pogranicza. 
Wydarzenie odbyło się w ramach unijnego projektu „Turystyka – wspólna sprawa”. W jego trakcie przyznano również nagrody w dwóch kategoriach: Produktu Turystycznego Polsko-Czeskiego Pogranicza oraz Usługi Turystycznej Polsko-Czeskiego Pogranicza.

Tegoroczne wydarzenie jest efektem zorganizowanego przez Świdnicę w 2016 r. Kongresu Turystyki Polskiej. W tej edycji organizatorzy postanowili skupić tematykę wydarzenia wokół trzech aktualnych problemów branży turystycznej – ogólnoświatową pandemią i jej skutkami dla sektora, turystyce transgranicznej i jej problemach oraz współpracy i sieciowych produktach. W ciągu dwóch konferencyjnych dni odbyły się liczne panele dyskusyjne, warsztaty, debaty i dyskusje, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. 
 
Celem projektu jest szeroko pojęta współpraca polsko-czeska na rzecz rozwoju tego sektora, debaty o turystyce pogranicza, a także wzajemna promocja produktów turystycznych. Jego ważnym elementem są nagrody przyznawane samorządom, przedsiębiorcom i obiektom turystycznym uważanych za najlepszych z branży, którzy swoimi pomysłami, nieszablonowym działaniem i kreatywnością zasługują na szczególne wyróżnienie. W tym roku postanowiono wręczyć nagrody w dwóch kategoriach - Produktu Turystycznego Polsko-Czeskiego Pogranicza oraz Usługi Turystycznej Polsko-Czeskiego Pogranicza.

 
„Produkt Turystyczny Polsko-Czeskiego Pogranicza”
 
- Miasto Kłodzko za dobry klimat dla turystyki, w którym bardzo dobrze czują się zarówno turyści z Czech jak i Polski. Miasto to zachwyca  zabytkowym, wielopoziomowym układem architektonicznym, a jego najbardziej rozpoznawalną częścią jest górująca nad nim twierdza. 

- Kopalnie Złota w Złotym Stoku za jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej odwiedzanych marek turystycznych Dolnego Śląska i Polski. Marek rozpoznawalnych także wśród turystów z Czeskiego Pogranicza.

- Ogród Dendrologiczny Arboretum Wojsławice uznany za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na polsko-czeskim pograniczu. Zdaniem odwiedzających najpiękniej jest tu wiosną, latem i jesienią, gdy rozkwita niezliczoną ilością barw. Znane z bogatego zbioru różaneczników i azalii, liliowców, bukszpanów i niezliczonej ilości mnóstwa innych roślin.
Nagrody w tej kategorii otrzymały również Rybrcoul-duch hor z.s., miasto Paczków oraz Trutnov Trails.


Kategoria Usługa Turystyczna Polsko-Czeskiego Pogranicza

- Ski-Raft sp. z o.o. z Barda, która na polsko-czeskim pograniczu dba od lat o stale wysoki poziom zarówno wody w rzece, jak i adrenaliny krążącej we krwi wielu turystów, organizując spływy pontonowe w kotlinie Kłodzkiej.

- DMO regionu Hradecko i  Centrum Informacji Turystycznej w Hradec Kralove, którzy od lat zarządzają turystyką i promocją turystyczną regionu, w którym najpopularniejsze i najpiękniejsze miasto leżące u zbiegu rzek Łaby i Orlicy nazywane jest "miastem czeskich królewien". Nie tylko promują zabytki i atrakcje turystyczne, ale także podejmują się działań przypominających o jego tożsamości,  unikalności tworząc i rozwijając lokalny produkt Hradecko.

- Waldemar Brygier, redaktor naczelny portalu „Nasze Sudety”, który potrafi poczęstować słowem, z którego wydobywa się tradycyjny smak kuchni polsko-czeskiego pogranicza.  

Nagrodzono także Autocamp Dolce oraz Informační centrum Veselý Výlet v Peci pod Sněžkou a v Temném Dole.


adm
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno