Koronawirus u sąsiadów
Godzina policyjna we Francji, duży wzrost zakażeń koronawirusem wśród osób starszych w Niemczech, w Wielkiej Brytani prawie 19 tys. nowych zakażeń koronawirusem a u nasych południowych sąsiadów blisko 10 tysięcy. W Indiach w ciągu doby ponad 63 tys. zakażeń koronawirusem, prawie 900 zgonów. 

 


 

W ramach walki z pandemią koronawirusa w regionie paryskim i ośmiu wielkich miastach Francji od soboty zacznie obowiązywać godzina policyjna - poinformował prezydent FrancjiEmmanuel Macron. Godzina policyjna będzie obowiązywała przez co najmniej cztery tygodnie w godz. 21-6. Objęte zostaną nią m.in. Paryż, Marsylia, Tuluza i Montpellier.

 
Krótko wcześniej rząd ogłosił stan zagrożenia zdrowia, dający władzom prawo do wprowadzania surowych obostrzeń. Prezydent powiedział, że osoby łamiące godzinę policyjną będą karane grzywnami w wysokości 135 euro, wyższymi w przypadku recydywy. 
 
- Jesteśmy w trakcie drugiej fali (epidemii). Musimy reagować - podkreślił Macrone. Dodał, że celem jest obniżenie dziennego przyrostu infekcji z ok. 20 tys. obecnie do ok. 3 tys.
 

Według najnowszego raportu Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) liczba infekcji koronawirusem w Niemczech w grupach wiekowych od 80 do 89 lat oraz od 90 do 99 lat od początku września wzrosła w Niemczech około ośmiokrotnie - pisze dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

- To wynik wakacyjnych podróży - mówi Heinz Rothgang, ekonomista ds. zdrowia z Uniwersytetu w Bremie. Według najnowszych danych RKI infekcje w grupach wiekowych od 80 do 89 lat oraz od 90 do 99 lat od tego czasu wzrosły około ośmiokrotnie. W przybliżeniu pięciokrotny wzrost zaobserwowano u osób w wieku od 60 do 70 lat i od 70 do 80 lat.
 

W Wielkiej Brytanii w ciągu doby wykryto 18 980 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 138 kolejnych zgonów z powodu Covid-19 - poinformował w czwartek po południu brytyjski rząd. Liczba stwierdzonych zakażeń jest o 744 niższa od tej ze środy, która była najwyższą od początku epidemii, jeśli chodzi o faktycznie nowe infekcje. Jeszcze wyższy był bilans z 4 października, ale wówczas kilka tysięcy z prawie 23 tys. zakażeń było zaległymi przypadkami z poprzednich dni.
 
Najwyższą w historii dobową liczbę zakażeń stwierdzono w Anglii - 16 139, natomiast w pozostałych częściach kraju bilanse są wyraźnie niższe od środowych rekordów. W Szkocji wykryto 1351 zakażeń, w Irlandii Północnej - 763, zaś w Walii - 727.
 
Ministerstwo zdrowia Czech podało, że w środę przybyło rekordowych 9544 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba aktywnych przypadków przekracza 77 tys. W szpitalach jest 2678 pacjentów. Dotychczas zmarły 1172 osoby, 35 z nich w środę.

W Indiach w ciągu doby ponad 63 tys. zakażeń koronawirusem, prawie 900 zgonów.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
rdakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno