Koncert fortepianowy w Głuszycy

W sobotę 24 października o godz. 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP w Głuszycy utwory Johanna Sebastiana Bacha zagra na fortepianie Aleksander Dębicz, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów i kompozytorów. 

Wstęp na koncert wolny. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsc pod nr tel. 503 102 817. Organizatorzy proszą  o zachowanie wszelkich środków ostrożności, tzn. obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku i na salę, zachowanie dystansu społecznego oraz konieczność osłonięcia nosa i ust. 
 
Punktem wyjścia dla działalności artystycznej Aleksandra Dębicza jest improwizacja oraz autorska muzyka, którą często łączy z repertuarem klasycznych mistrzów. Komponuje muzykę do filmów, słuchowisk i przedstawień teatralnych. Za muzykę do słuchowiska Polskiego Radia „Anna Karenina” w reż. K. Michałkiewicz otrzymał nagrodę na festiwalu Dwa Teatry 2019. Płyta „Invention” Aleksandra Dębicza nominowana była do Fryderyka 2019 i zebrała wiele entuzjastycznych recenzji.
 
 
W 2019 r. wydany został także nowy utwór Dębicza „The Union” skomponowany z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do unii Europejskiej. Dębicz współtworzy duet z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem, efektem współpracy jest album „Bach Stories”, nominowany do Fryderyka 2018. 
 
Aleksander Dębicz jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu, doskonalił swoje umiejętności na międzynarodowych kursach mistrzowskich, koncertował w Polsce i zagranicą. 
 
Projekt „Z Klasyką przez Polskę” to inicjatywa zorganizowana przez Polski Impresariat Muzyczny działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem. 
 
Na koncert fortepianowy serdecznie zapraszają Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy. 
 
red
info: użyczone
foto:pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno