Okradał altanki, a teraz trafił w ręce policji

W ręce policjantów wpadł 29-letni mieszkaniec Wałbrzycha . Mężczyzna w ostatnich miesiącach na terenie Białego Kamienia trzykrotnie włamał się  do altan ogrodowych. Z pomieszczeń gospodarczych zniknęły wtedy m.in. sekator ogrodowy, ledowe lampy, zestawy sztućców oraz inne wartościowe przedmioty.

Policjanci zatrzymali 29-latka 16 października 2020 roku na ul. Psie Pole w Wałbrzychu. 
 
Policjanci udowodnili mężczyźnie dokonanie podczas minionych wakacji trzech przestępstw. Podejrzany włamywał się do altan ogrodowych i wykradał z nich różnego rodzaju narzędzia potrzebne do prac na działce oraz inne wartościowe przedmioty, które wpadły mu w ręce. Łączna wartość strat wyniosła kilkaset złotych.
 
Zatrzymany przez munurowych 29-latek  przyznał się do popełnienia wszystkich czynów. Podejrzanemu za kradzieże z włamaniami grozi teraz do 10 lat więzienia
 
Policjanci przypominają, że okres jesienny, to czas kiedy rzadziej zaglądamy na działki i ogrody. Jest to też pora wielkich porządków. Aby nasza działka nie była narażona na dewastację oraz kradzież pamiętajmy, by nie zostawiać w altankach przedmiotów wartościowych bez nadzoru. Kosiarki, piły, sprzęt elektryczny i elektroniczny, kuchenki i butle gazowe powinniśmy w okresie zimowym przenieść w inne bezpieczne miejsce, np do zamkniętej piwnicy w miejscu zamieszkania.
 
Jeżeli jednak przedmiotów nie da się przenieść warto oznaczyć je w sposób trwały, zrobić dokumentację fotograficzną oraz zachować wszystkie dokumenty gwarancyjne. Wartościowe narzędzia należy umieścić w miejscu niewidocznym. Pamiętajmy, aby altankę zabezpieczyć w atestowane zamki i drzwi oraz kraty w oknach, a nawet alarm. Każda trudność w pokonywaniu przeszkód może zniechęcić włamywacza do działania.
 
Zadbajmy o bezpieczeństwo na działkach wspólnie z sąsiadami. Podczas ich nieobecności sprawdzajmy, czy nie doszło u nich do kradzieży, a w sytuacjach wątpliwych warto skontaktować się właścicielami. Zwracajmy uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych. Pytanie "Kogo Pan szuka?" może skutecznie odstraszyć złodzieja. Wszelkie zagrożenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłaszać pod numer alarmowy 112.
 
info: policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno