Menu

Był kompletnie pijany, podpalił mieszkanie

Miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, doprowadził do pożaru mieszkania - wałbrzyska policja zatrzymała 60-latka, meżczyzna nie pamiętał całego zdarzenia. To już drugi taki przypadek w ciągu ostatnich kilku dni. 


 

Był kompletnie pijany, podpalił mieszkanie
Do pożaru doszło w niedzielę, około godziny 11:30 w dzielnicy Podgórze. Wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o wydobywających się z jednego z mieszkańprzy ulicy Niepodległości kłębach dymu. Na miejsce skierowano straż pożarną.  Pożar szybko ugaszono, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pożar wzniecił kompletnie pijany 60-latek, badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna stwierdził, że nie pamięta co działo się poprzedniego dnia. 
 
Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był niedopałek papierosa. 
 
 
- To drugi już w ostatnich dniach wałbrzyszanin, który za tak nieodpowiedzialne zachowania odpowie teraz przed sądem. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. - mówi rzecznik wałbrzyskiej policji, Marcin Świeży.

60-latek na wniosek  wałbrzyskiej prokuratury został objęty dozorem policyjnym.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Hans von Hochwald (29 października 2020 10:46)
Opisywane zdarzenie z 60-latkiem miało miejsce przy ul. Niepodlegości 37. Zdjęcie w artykule jest z innego pożaru, który miał miejsce trochę później też przy ul. Niepodległości, ale pod nr 23a. Tam paliła się piwnica i też była libacja.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   pożar  |   997  |   112  |   podpalił mieszkanie  |  

Strzegom: Figura Maryi powieszona niczym wisielec na rusztowaniu

100 km/h przez miasto i prawo jazdy zatrzymane

Tam gdzie ukradł, tam został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij