Menu

Komunikacja w Świdnicy na Wszystkich Świętych

Od soboty, 31 października od godz. 6:00 do niedzieli, 1 listopada do godz. 22:00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy.

Komunikacja w Świdnicy na Wszystkich Świętych
Cmentarz Parafialny przy ul. Brzozowej.
Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska - Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się jednokierunkowo po trójkącie tworzonym przez te ulice. 
 
Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:
- na ul. Śląskiej (od Zielonej do Przyjaźni) - jednostronnie,
- na ul. Sportowej i Bokserskiej - jednostronnie,
- na terenie zielonym po prawej stronie ul. Brzozowej (wjazd przy Witoszówce, wyjazd wyłącznie w prawo).
 
Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i dla niepełnosprawnych. Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. 
 
Cmentarz komunalny na ul. Słowiańskiej.
Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:
- na poboczu trawiastym ul. Słowiańskiej (od wiaduktu do ul. Bobrzańskiej) - po jednej stronie,
- na poboczu ul. Bobrzańskiej (od ul. Słowiańskiej do Trzeboszańskiej) - po jednej stronie,
- jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, również na nowo budowanym parkingu - wjazd na wysokości ul. Wieleckiej.
 
Dojście do cmentarza możliwe będzie zarówno przez bramę główną, jak i od strony nowo budowanego parkingu.
 
Cmentarz komunalny na ul. Łukasińskiego.
Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach.
Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców apelujemy o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.
 
W niedzielę, 1 listopada przejazd autobusami będzie bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy. 
 
W sobotę, 31 października:
- w godzinach od 9.00 do 15.00  zostaną uruchomione linie specjalne S-1; S-2; S-3,
 
 
- wszystkie linie miejskie i zamiejskie będą realizowane wg. rozkładu jazdy jak w sobotę,
 
W niedzielę, 1 listopada:
- w godzinach od 9.00 do16.00  zostaną uruchomione linie specjalne S-1; S-2; S-3,
- wszystkie linie miejskie i zamiejskie będą realizowane wg. rozkładu jazdy jak w niedzielę i święta,
 
 
TRASY PRZEJAZDU LINII SPECJALNYCH:
S-1: K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela – W. Łukasińskiego – pl. św. Małgorzaty – Muzealna – pl. Grunwaldzki – al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska
 
S-2: W. Sikorskiego  – L.  Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna –  – Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska
 
S-3:  Wokulskiego – Metalowców – M. Kopernika – Jodłowa - Westerplatte – Śląska – Słowiańska.
 
Trasy linii specjalnych zostały ułożone tak, aby ich czas przejazdu był stosunkowo jak najkrótszy. Przewidywana częstotliwość to 20 minut. Ponadto, dojazd do cmentarzy uzupełniają linie regularne czyli 6, 30, 50 i 52. Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2, S-3 będzie udostępniony na przystankach oraz  na stronie internetowej www.mpk.swidnica.pl.
 
Jednocześnie informujemy, że w okresie od 29 października do 2 listopada dodatkowo wprowadzone zostaną przystanki zastępcze:
- przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z  ul. Słowiańskiej)
- przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).
 
Apelujemy również do świdniczan, aby odwiedzali nekropolie nie tylko 1 listopada, ale także w innych dniach przed i po Wszystkich Świętych. 
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   wszystkich świętych  |   święto zmarłych  |   parkowanie  |   organizacja ruchu  |   transport  |   komunikacja  |   cmentarze  |  

Przetarg na autobusy elektryczne unieważniony

To nie tor wyścigowy...

Namierzyli i złapali śmieciarzy - nagrał ich dron

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij