Menu

Dolnośląskie Gryfy rozdane

Znamy  tegorocznych zdobywców statuetek Dolnośląskiego Gryfa. Nagroda Gospodarcza to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów biznesowych w regionie. 

Dolnośląskie Gryfy rozdane
 Innowacyjność, dynamika rozwoju, zaangażowanie inwestycyjne, a także działania na rzecz lokalnej społeczności – to atuty jego laureatów. To nagroda, która wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.
 
– Z pewnością zapamiętamy 17. edycję Dolnośląskich Gryfów na wiele lat  Nikt z nas nie spodziewał się takich okoliczności. Kto mógł przewidzieć tak daleko idący paraliż życia społecznego. Mogłoby się wydawać irracjonalne, żeby w tak trudnych warunkach zajmować się naszymi organizacjami. Jednak my przedsiębiorczy menadżerowie Dolnego Śląska uważamy, że szczególnie w takich momentach trzeba dostrzegać swoje sukcesy. Na naszych oczach dochodzi do największej transformacji polskiej gospodarki, a przede wszystkim do największej cyfrowej transformacji społecznej. Jako biznes wykazujemy ogromną mobilizację zmieniając swoje przedsiębiorstwa. Skala zmiany na uczelniach jest jeszcze większa. Z dnia na dzień rośnie nasza solidarność w trójkącie samorząd – nauka – gospodarka. Obserwujemy dużą wyrozumiałość dla partnerstwa pomiędzy firmami. Potrafimy wybaczać potknięcia. – mówił Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel S.A., Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy. –
 
– Tegoroczna edycja jest wyjątkowa  – Godne podziwu jest dostrzeżenie w trudnościach szansy biznesowej, co udało się uczestnikom tego konkursu. Tworzą oni przedsięwzięcia nie tylko odnoszące sukces ekonomiczny, ale też poprawiające jakość ludzkiego życia, co powinno być probierzem dobrego biznesu. Jestem pewien, że współpracując z najlepszymi, polskie firmy i samorządy mogą pretendować do miana barometrów dla globalnej gospodarki. – uważa Marcin Chludziński, Prezes KGHM Polska Miedź S.A.
 
Podczas tegorocznej edycji przedsięwzięcia nagrodzono firmy w siedmiu kategoriach. Pięć z nich to zupełnie nowe lub też odświeżone propozycje. Należą do nich: Nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, Nagroda za sukces w biznesie dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych, Lider transformacji biznesu, Firma świadoma ekologicznie oraz Samorząd wspierający biznes. Gryfy przyznane zostały także w dwóch znanych już wszystkim kategoriach: Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój oraz Dolnośląski Produkt Roku.
 
 
Nagrodę za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój otrzymała firma Surveily Sp. z o. o. Stworzone przez nią oprogramowanie integruje się z istniejącą infrastrukturą telewizyjnych systemów dozorowych w przemyśle. Pozwala analizować wykryte zdarzenia i potencjalne zagrożenia przy pomocy sztucznej inteligencji. Kapitułę Konkursu urzekła koncepcja rozwoju systemu Surveily, która jest unikatowa w skali światowej.
 
Z kolei Nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju trafiła do ARTE Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej. To przedsiębiorstwo społeczne działa wśród tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy m.in. bezrobotnych, niepełnosprawnych, bezdomnych czy uzależnionych. Daje możliwość zatrudnienia osobom, które chcą wrócić do normalnego życia.
 
 
Statuetka Dolnośląskiego Gryfa za sukces w biznesie dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych powędrowała do Kolejkowa, czyli największej makiety kolejowej w Polsce. Dzięki mediom społecznościowym tworzy wystawę w taki sposób, aby łatwo angażować klientów w życie firmy.
 
Najlepszym samorządem wspierającym biznes okazała się Gmina Jawor, która od lat wspiera lokalną przedsiębiorczość. Skutecznie pozyskuje fundusze na strategiczne inwestycje związane z infrastrukturą obszarów aktywności gospodarczej. 
Natomiast statuetkę Dolnośląskiego Gryfa dla firmy świadomej ekologicznie otrzymała spółka ZPAS S.A. To producent szaf, obudów teleinformatycznych, sterowniczych, automatyki oraz kompleksowych rozwiązań w zakresie projektowania i budowy centrów przetwarzania danych. Przedsiębiorstwo to dużym zaangażowaniem wdraża rozwiązania proekologiczne zarówno w procesie zarządzania, jak też w produkcji i infrastrukturze.
 
Dolnośląski Gryf w kategorii Dolnośląski Produkt Roku powędrował do firmy Eckert AS Sp. z o.o. – dostawcy maszyn do cięcia CNC, które oferują najlepszą możliwą jakość tego procesu. Przecinarka plazmowo-tlenowa ONYX należy do najczęściej wybieranych urządzeń, również na arenie międzynarodowej.
 
W kategorii Lider transformacji biznesu przyznano w tym roku dwa wyróżnienia. Otrzymały je Lean-Tech sp. z o. o. - nowoczesna firma inżynierska, działająca jako biuro konstrukcyjne, biuro automatyki, a od niedawna także mechaniki, a także Atlas Ward Polska Sp. z o.o. - dynamicznie rozwijająca się firma budowlana i lider w zakresie budowy obiektów wielkopowierzchniowych, m.in. logistycznych i produkcyjnych.
 
info i foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

yhmm (31 października 2020 15:59)
Laury.. dzieki komu.. pracownikom za marne groszee. wstyd

Dodaj komentarz

gryf  |   dolnoslaski  |   nagrody  |  

Wręczono Świdnickie Gryfy

Nominowani do nagrody Świdnicki Gryf 2022

Stara Kopalnia znów zapłonęła. VI Dolnośląski Festiwal Ognia (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij