Menu

Pasowanie na ucznia w Jugowicach

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, odbyła się uroczystość ślubowania  pierwszej klasy. 
Pasowanie na ucznia w Jugowicach
Podczas uroczystości, najmłodszym , mógł towarzyszyć tylko jeden rodzic (w maseczce i z zachowaniem dystansu społecznego) oraz reprezentanci najstarszej klasy.
 
Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo społeczności szkolnej, fizycznie nie mogli brać udziału w tym ważnym wydarzeniu zaproszeni goście z Gminy Walim.
 
 Sekretarz Gminy Walim, Pani Aleksandra Ignaszak połączyła się z pierwszakami w formie zdalnej. Miłym słowem, z życzeniami wszelkiej pomyślności i sukcesów, wprowadziła uczniów w kolejną (po przedszkolu) ośmioletnią drogę edukacyjną.
 
 
Zanim nasi najmłodsi stali się pełnoprawnymi członkami szkoły, musieli zdać egzamin przygotowany przez uczniów klasy ósmej. W formie wierszy i piosenek udowodnili, że dorośli do roli ucznia. Pokazali swoją wiedzę z zakresu znajomości ojczyzny, dobrego zachowania, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szkole i w domu. Sprawnie rozwiązywali zagadki, a za każdą dobrze ocenioną umiejętność otrzymywali medale.
 
 
Po „zdanym egzaminie” dyrektor szkoły Pani Elżbieta Maluha, symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania każdego pierwszaka na ucznia PSP im. Janusza Korczaka w Jugowicach.
 
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie klasy I otrzymali dyplomy oraz prezenty ufundowane przez rodziców, Wójta Gminy Walim Adama Hausmana i przez kolegów z klasy ósmej.
 
Otrzymali również od uczniów klasy ósmej obietnicę pomocy i  wsparcia, w trudnych sytuacjach napotkanych w szkole.
 
red
foto i info: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

pasowanie  |   uczniowie  |   rok  |   szkolny  |  

Spektakl licealistów z okazji Święta Niepodległości (FOTO)

Uczniowie słabli jeden po drugim. Przyczyny nadal nieznane

''Obrotowe znaki'' - prokuratura wszczęsła śledztwo

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij