Pasowanie na ucznia w Jugowicach
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, odbyła się uroczystość ślubowania  pierwszej klasy. 
Podczas uroczystości, najmłodszym , mógł towarzyszyć tylko jeden rodzic (w maseczce i z zachowaniem dystansu społecznego) oraz reprezentanci najstarszej klasy.
 
Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo społeczności szkolnej, fizycznie nie mogli brać udziału w tym ważnym wydarzeniu zaproszeni goście z Gminy Walim.
 
 Sekretarz Gminy Walim, Pani Aleksandra Ignaszak połączyła się z pierwszakami w formie zdalnej. Miłym słowem, z życzeniami wszelkiej pomyślności i sukcesów, wprowadziła uczniów w kolejną (po przedszkolu) ośmioletnią drogę edukacyjną.
 
 
Zanim nasi najmłodsi stali się pełnoprawnymi członkami szkoły, musieli zdać egzamin przygotowany przez uczniów klasy ósmej. W formie wierszy i piosenek udowodnili, że dorośli do roli ucznia. Pokazali swoją wiedzę z zakresu znajomości ojczyzny, dobrego zachowania, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szkole i w domu. Sprawnie rozwiązywali zagadki, a za każdą dobrze ocenioną umiejętność otrzymywali medale.
 
Po „zdanym egzaminie” dyrektor szkoły Pani Elżbieta Maluha, symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania każdego pierwszaka na ucznia PSP im. Janusza Korczaka w Jugowicach.
 
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie klasy I otrzymali dyplomy oraz prezenty ufundowane przez rodziców, Wójta Gminy Walim Adama Hausmana i przez kolegów z klasy ósmej.
 
Otrzymali również od uczniów klasy ósmej obietnicę pomocy i  wsparcia, w trudnych sytuacjach napotkanych w szkole.
 
red
foto i info: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno