Menu

Karaciści z medalami

12 osobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI wraz z Sensei Tomaszem Obuchowskim wzięła udział w VI Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.

Karaciści z medalami
W turnieju udział wzięło prawie 250 zawodników z Polski. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach Kumite, Kata oraz walki bezkontaktowe dla najmłodszych adeptów karate. Zawodnicy z UKKS OBI udział wzięli w kata i kumite.
 
W kumite na najwyższym stopniu podium stanęła 8 letnia Barbara Wintoniak w kategorii + 30 kg pokonując w finale swoją klubową koleżankę Lenę Kukulską która ostatecznie zajęła 2 miejsce.
 
Srebrne medale zdobyli również najstarsi reprezentanci klubu. Szymon Pomjan startujący w kategorii 15-16 lat -60kg nieznacznie uległ zawodnikowi z Katowic. Reprezentantki walczące w kategorii dziewcząt 13 – 14 lat spisały się równie dobrze. Wiktoria Wacław  w kategorii – 50kg przegrała finał z zawodniczką z Radzymina a Julia Obuchowska w kategorii + 50 kg przerwała walkę finałową z powodu doznanej kontuzji, którą jak się okazało było złamanie prawej ręki. Na drugim miejscu tak jak starsi koledzy stanął również 10 letni Igor Marciniak w kategorii + 30 kg. Bardzo dobrze radził sobie w walce finałowej, jednak chwila nieuwagi tuż przed końcem pozwoliła przeciwnikowi zdobyć wazari (poł punktu) przez co Igor musiał zadowolić się drugim miejscem.
 
Pozostali zawodnicy Kacper Waszak, Maja Gałuszkiewicz, Milena Gałuszkiewicz, Livia Stachura, Laura Kuźniarz oraz Ada Wołk-Łaniewska wywalczyli w sobotę brązowe medale. Najwięcej przeciwników w swojej kategorii miał 10 letni Kacper Waszak -30 kg.
 
Bardzo dobrze obsadzona była kategoria Kata, w której doskonale spisała się 9 letnia Ada Wołk-Łaniewska zajmując ostatecznie 3 miejsce.
 
 
W sumie z Katowic 12 osobowa grupa zawodników UKKS OBI przywiozła 13 medali.
Na tatami jako sędziowie z klubu tym razem wystąpili Sensei Tomasz Obuchowski oraz Dominik Obuchowski, który na tym turnieju nie mógł wystartować jako zawodnik z racji wieku. Turniej był do lat 16.
 
Tym razem wraz z Sempai Agnieszką Obuchowską zawodników do startów przygotowywał trenujący w klubie tata - Piotr Gałuszkiewicz.
 
red
info i foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

karate  |   kyokusinkay  |   sport  |   walka  |   zawody  |   turniej  |   medale  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Miesiąc z Europejką

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij