Szarpanina podczas protestu: Będzie zgłoszenie do prokuratury?

Echa incydentu podczas protestu na wałbrzyskim Rynku nie milkną. Przypomnijmy, że jeden z uczestników został przewrócony i kopany przez kibiców. Organizatorzy protestu zamierzają zgłosić to do prokuratury. Będzie ich reprezentowała kancelaria prawna. 

Lokalni kibice zgromadzili się w pobliżu kościoła Aniołów Stróżów. W momencie, kiedy protestujący chodzili wokół Rynku, podbiegła do nich grupa mężczyzn. Doszło do szarpaniny. Wtedy jak spod ziemi pojawiły się radiowozy policyjne. Zatrzymano kilka osób. Kibicie uciekli  z powrotem w stronę kościoła. 
 

 

Po wydarzeniu pojawiło się oświadczenie kibiców, którzy tłumaczą swoje zachowanie reakcją na obecność w proteście osoby, w ich mniemaniu, związanej z organizacją antifa. 
 
Przeczytasz o tym więcej tutaj
 
Organizatorzy dysponują już nagraniami z monitoringu. Co zamierzają?
 
- Nasz prawnik zadecyduje, w jaki sposób najkorzystniej będzie rozwiązać tę sytuację dla poszkodowanych. Na pewno nie będzie od razu powództwa cywilnego. Będziemy dochodzić zgłoszeniem do organów ścigania. Chcemy by sprawa była z urzędu. Mamy dowód w postaci nagrań z monitoringu miejskiego i rejestrowanych przez uczestników zgromadzenia. Jest to kwalifikacja czynu, nie jako naruszenie nietykalności cielesnej, ale jako pobicie. Było tam trzech uczestników – przewrócili chłopaka i kopali. Na pewno będziemy dochodzić praw na drodze sądowej. - mówi jedna z organizatorek protestu, Marta Wosak. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno