Ograniczenia w ruchu i bezpłatna komunikacja

Podobnie jak w ubiegłych latach będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy, by maksymalnie ograniczyć ruch pojazdów w tych rejonach. Jest także apel by obchody listopadowych świąt rozłożyć w czasie i odwiedzać groby bliskich w inne dni niż 1 i 2 listopada.

Ulica Przemysłowa będzie zamknięta dla ruchu. Będzie tam posterunek straży miejskiej, która na ulicę będzie wpuszczać jedynie  niepełnosprawnych, mieszkańców i osoby uprzywilejowane do korzystania z parkingu. Parkować będzie można na wydzielonym pasie ruchu na ulicy Sikorskiego. Jadąc od strony Podgórza i mijając ulicę Moniuszki, po prawej stronie wydzielone będzie miejsce do parkowania. 
 
Dojazd do cmentarza przy ul. Żeromskiego będzie ograniczony. Analogicznie jak na ulicy Przemysłowej – nie będzie wjazdu na parking, za wyjątkiem osób uprawnionych. Parkingi będą utworzone wzdłuż jezdni (ulica Wańkowicza po prawej stronie jadąc od Białego Kamienia, ulica Bema jadąc od Starego Zdroju po lewej stronie). Przypominamy o ograniczeniach w ruchu na ul. Żeromskiego, która na odcinku od ul. Kuracyjnej do ul. uzdrowiskowej jest jednokierunkowa. Przy pozostałych cmentarzach również będą ograniczenia.
 
Komunikacja autobusowa w dniu 1 listopada będzie bezpłatna. Autobusy kursować będą według rozkładów sobotnich. Dodatkowo w godzinach 8:00-16:00 uruchomiona zostanie dodatkowa linia nr 4 na trasie Podzamcze-Rusinowa.
 
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej w trosce o bezpieczeństwo wałbrzyszan apeluje by obchody tego święta rozłożyć w czasie i rozplanować wizyty na cmentarzach na inne dni, by uniknąć tłoku w nekropoliach.
 
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno