Menu

Ograniczenia w ruchu i bezpłatna komunikacja

Podobnie jak w ubiegłych latach będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy, by maksymalnie ograniczyć ruch pojazdów w tych rejonach. Jest także apel by obchody listopadowych świąt rozłożyć w czasie i odwiedzać groby bliskich w inne dni niż 1 i 2 listopada.

Ograniczenia w ruchu i bezpłatna komunikacja
Ulica Przemysłowa będzie zamknięta dla ruchu. Będzie tam posterunek straży miejskiej, która na ulicę będzie wpuszczać jedynie  niepełnosprawnych, mieszkańców i osoby uprzywilejowane do korzystania z parkingu. Parkować będzie można na wydzielonym pasie ruchu na ulicy Sikorskiego. Jadąc od strony Podgórza i mijając ulicę Moniuszki, po prawej stronie wydzielone będzie miejsce do parkowania. 
 
Dojazd do cmentarza przy ul. Żeromskiego będzie ograniczony. Analogicznie jak na ulicy Przemysłowej – nie będzie wjazdu na parking, za wyjątkiem osób uprawnionych. Parkingi będą utworzone wzdłuż jezdni (ulica Wańkowicza po prawej stronie jadąc od Białego Kamienia, ulica Bema jadąc od Starego Zdroju po lewej stronie). Przypominamy o ograniczeniach w ruchu na ul. Żeromskiego, która na odcinku od ul. Kuracyjnej do ul. uzdrowiskowej jest jednokierunkowa. Przy pozostałych cmentarzach również będą ograniczenia.
 
Komunikacja autobusowa w dniu 1 listopada będzie bezpłatna. Autobusy kursować będą według rozkładów sobotnich. Dodatkowo w godzinach 8:00-16:00 uruchomiona zostanie dodatkowa linia nr 4 na trasie Podzamcze-Rusinowa.
 
 
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej w trosce o bezpieczeństwo wałbrzyszan apeluje by obchody tego święta rozłożyć w czasie i rozplanować wizyty na cmentarzach na inne dni, by uniknąć tłoku w nekropoliach.
 
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Chcecie kupić GDK ? Jest na sprzedaż

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij