Menu

Nowoczesna dezynfekcja w MPK w Świdnicy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy zdecydowało się na profesjonalną dezynfekcję swoich pojazdów nowoczesną metodą opartą o elektrostatykę. Na czym ona polega i jakie korzyści mają zarówno pasażerowie jak i przewoźnik?

Nowoczesna dezynfekcja w MPK w Świdnicy
Nowe wymogi sanitarne i reżim, w jakim muszą pracować wszyscy przewoźnicy w Polsce sprawił, że zwykłe mycie pojazdów, jak przed pandemią już nie wystarcza. Chcąc zapewnić pełen komfort podróżnym MPK w Świdnicy poszukiwało nowych rozwiązań, które pozwolą nie tylko profesjonalnie zdezynfekować wnętrza ale też zrobić to na tyle szybko, by nie zakłócać pracy pojazdów.
 
- W ostatnim czasie testowaliśmy wiele różnych technik i urządzeń do dezynfekcji pojazdów komunikacji miejskiej. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wybranie rozwiązania opartego o elektrostatykę. Z naszego punktu widzenia jest to na tyle dobre, że pozwala dotrzeć materiałem dezynfekującym do wszystkich zakątków naszych pojazdów. To istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa naszych pasażerów. Z kolei z punktu widzenia spółki kluczowy jest wyjątkowo krótki czas całej operacji związanej z dezynfekcją. Tu mówimy o kilkunastu minutach od przekazania pojazdu do dezynfekcji do momentu, kiedy jest do dyspozycji dla naszych pasażerów. Wpływa to też pozytywnie na koszty, które musimy ponosić w związku z koniecznością dezynfekcji - mówi prezes MPK w Świdnicy Tomasz Kurzawa.
 
 
Firma stosuje urządzenia amerykańskiej firmy Victory Innovations. W połączeniu z profesjonalnymi płynami do dezynfekcji rozwiązanie to jest nie tylko szybkie i bezpieczne ale także komfortowe, zarówno dla pasażerów jak i pracowników spółki, którzy zajmują się czyszczeniem pojazdów. Jak zapewnia prezes MPK w Świdnicy, używane przez firmę płyny do dezynfekcji nie pozostawiają nieprzyjemnych zapachów i szybko odparowują ale przy tym dają pełne poczucie bezpieczeństwa podróżnym. Urządzenia elektrostatyczne pozwalają na wykorzystanie mniejszej ilości płynów, których cienka warstwa wystarczy by zlikwidować wszelkie wirusy i bakterie na wszystkich, nawet trudno dostępnych powierzchniach.
 
 
- Dla nas najważniejsze jest to, że ludzie nie zwracają uwagi, że pojazdy są dezynfekowane ale czują się bezpiecznie. Nasi pracownicy, którzy prowadzą dezynfekcję chwalą sobie, że czas całej operacji jest bardzo krótki ale również doceniają fakt, że te środki nie są oparte ani na alkoholu ani na chlorze, więc proces dezynfekcji jest bardzo bezpieczny - dodaje Tomasz Kurzawa.
 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Karol (31 października 2020 18:01)
Cytuję użytkownika: Waldi
Cytuję użytkownika: Z Wałbrzycha
Brawo! Tymczasem w Wałbrzychu zwłaszcza po południu tłok w autobusach, dużo ludzi nie nosi masek, jest brudno.
5 lat PiS rządzi i Ciebie nie stać na samochód? A brudno to masz w domu.
Brud , smród i ubustwo,tak postrzegaj Wałbrzych przyjezdni!Nie każdy bierze kasę od PIS i kupuje stare gruchoty!Tobie może dają!Co to samochód to oznaka dobrobytu?Właśnie widać jak byle kto i byle jak jeździ!
Waldi (31 października 2020 14:00)
Cytuję użytkownika: Z Wałbrzycha
Brawo! Tymczasem w Wałbrzychu zwłaszcza po południu tłok w autobusach, dużo ludzi nie nosi masek, jest brudno.
5 lat PiS rządzi i Ciebie nie stać na samochód? A brudno to masz w domu.
Z Wałbrzycha (31 października 2020 10:49)
Cytuję użytkownika: Moze
Może ci bez masek jadą na "piknik"do Rynku.
Też możliwe. ...Ja proszę o taką a dezynfekcje w autobusie 5 popołudniowym.
Moze (31 października 2020 9:57)
Może ci bez masek jadą na "piknik"do Rynku.
Z Wałbrzycha (31 października 2020 9:51)
Brawo! Tymczasem w Wałbrzychu zwłaszcza po południu tłok w autobusach, dużo ludzi nie nosi masek, jest brudno.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Świdnica  |   dezynfekcja  |   elektrostatyka  |   ekologia  |   green cleanic  |   victory innovations  |  

Prezydent zapowiada remont dróg

Duża akcja poszukiwawcza — zaginął Robert Stec

Niewiele brakowało by wjechał w ludzi. Rozbił 4 auta, w tym dwa...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij