Andrzej Duda przygotował nowelizację ustawy aborcyjnej

Nowelizacja ustawy aborcyjnej, projekt prezydenta Andrzeja Dudy, ma złagodzić nastroje społeczne po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z  minionego  czwartku. Ustawa w ciągu kilku dni traf do Sejmu - podaje RMF FM.

 

Według informacji dziennikarza RMF FM, aborcja nie będzie dozwolona w przypadku zespołu Downa u dziecka, ale projekt ma zawierać szczegółową listę chorób i wad letalnych, kiedy aborcja będzie dopuszczalna - właśnie ze względu na znaczące uszkodzenie płodu.

Prezydencki projekt jeszcze dziś ma trafić do Sejmu. Izba będzie mógła się nim zająć na przyszłotygodniowym posiedzeniu, jeśli tak zdecyduje PiS.
 
Andrzej Duda chciałby, żeby projekt uspokoił nieco protestujących na ulicach polskich miast.
 
Dziennikarze RMF FM informują, że prezydent pierwotnie wolał, żeby to posłowie przygotowali zmiany w prawie i poradzili sobie z narastającym kryzysem. Takie rozwiązanie proponowała też Kinga Duda, córka prezydenta i jego społeczna doradczyni.
 
O skutkach orzeczenia TK ws. aborcji prezydent Duda mówił w wywiadzie dla RMF FM. 
 
- Chodzi o to, żeby to doprecyzować, żeby jako przesłanki legalnej aborcji pozostały wyłącznie wady o charakterze letalnym, tzn. takie, które rzeczywiście uniemożliwiają życie dziecka i w ten sposób kobieta jest narażona na wielkie cierpienie - i tak nie może być - podkreślał Andrzej Duda.
 
adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com


 

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno