Menu

Gdzie i kiedy planowane są protesty ?

Trwają protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Ogólnopolski Strajk Kobiet publiuje interaktywną mapę, informującą kiedy i w jakich miastach planowane są demonstracje. Dziś zaplanowano  blokady dróg.

Gdzie i kiedy planowane są protesty ?
Działamy i robimy rzeczy: oddolnie, tak jak możemy, tak jak czujemy najlepiej. Przed wami nasza nowa strajkowa mapa, dzięki której nie tylko zobaczycie co i gdzie się dzieje, oraz ile Was będzie, ale także możecie dodać swoje własne wydarzenie.
Bardzo Was do tego zachęcamy, korzystajcie z tego narzędzia i rejestrujcie swoje wydarzenia poprzez kliknięcie w link „zarejestruj wydarzenie” na pierwszym slajdzie.


Dziś o 16:00 planowana jest blokada dróg. Wczoraj (niedziela 1.11)  przedstawiono wstępny skład rady konsultacyjnej.  W radzie znaleźli się m.in.: Barbara Labuda, Beata Chmiel, Danuta Kuroń, Jacek Wiśniewski, Robert Hojda, Mirka Makuchowska, Bożena Przyłuska, Dorota Łoboda, Katarzyna Krzyżanowska, Monika Płatek, Michał Boni, Piotr Szumlewicz, Sebastian Słowiński, Paweł Kasprzak, Kinga Łozińska, Dominika Lasota oraz Nadia Oleszczuk.


FB - Ogólnopolski Strajk Kobiet - KLIKNIJ TUTAJ
 

Co się dzisiaj działo, i co się będzie działo? 
1. Pierwsze spotkanie Rady Konsultacyjnej.
WSTĘPNY skład Rady: Barbara Labuda, Danuta Kuroń, Dorota Łoboda, Katarzyna Pikulska, Bożena Przyłuska, Dominika Lasota, Nadia Oleszczuk, Robert Hojda, Kinga Łozińska, Paweł Kasprzak, Jacek Wiśniewski, Monika Płatek, Katarzyna Bierzanowska, Sebastian Słowiński, Michał Boni, Mirosława Makuchowska, Aleksandra Kaczorek, Beata Chmiel, Roman Kurkiewicz, Piotr Szumlewicz. 
Rada będzie pracować w obszarach tematycznych – polach walki –w formie zespołów roboczych. Skład Rady nie jest ostateczny i zamknięty, wręcz przeciwnie – dopiero zaczyna się on kształtować. Ostatecznie będzie ona liczyć MINIMUM KILKADZIESIĄT OSÓB - osób eksperckich, aktywistek i aktywistów oraz osób z doświadczeniem opozycji demokratycznej.
Zbieramy i prosimy o zgłoszenia i rekomendacje osób – eksperckich i z doświadczeniem aktywistycznym. 
Rada ma dwa zadania w tym momencie protestów:
- praca nad postulatami zbieranymi z protestów i komentarzy, tak aby głos z ulicy uporządkować i uwspólnić (co powinno się wydarzyć?) 
- praca nad praktycznymi ścieżkami wyjścia z bagna, w którym znalazłyśmy i znaleźliśmy się w wyniku rządów PiS (jakie są rozwiązania problemów, które wyrzuciły nas na ulicę, w każdym z pól walki?).
Mamy 13 obszarów – pól walki. Są to:
1) prawa kobiet – koniec piekła kobiet
 
 
2) prawa osób LGBTQIA+ – LGBT to ludzie, nie ideologia
3) świeckie państwo
4) praworządność – wolne sądy i służby państwowe, nie partyjne
5) państwo – legalne instytucje, prawdziwi RPO i RPD
6) pandemia – walka z katastrofą w ochronie zdrowia i łagodzenie skutków pandemii
7) klimat i prawa zwierząt 
8) stop faszyzacji życia publicznego – no pasaran!
9) rynek pracy - niech nie będzie śmieciowy! 
10) edukacja – walka z katastrofą w szkolnictwie
11) niepełnosprawność - prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
12) media – wolne media/ stop propagandzie
13) nigdy nie będziesz szła sama - wsparcie dla dzieci i młodzieży/ walka z kryzysem w psychiatrii 
Są to nazwy robocze pól walki, których dotyczą postulaty osób protestujących – w toku prac Rady mogą ulec zmianie, mogą być inaczej ukształtowane. 

 

adm
foto: FB Ogólnopolski Strajk Kobiet
redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

WŁOSKI FASZYZM (3 listopada 2020 10:53)
KOLEBKA FASZYZMU SA WLOCHY....Polityka włoskiego faszyzmu wobec Kościoła oscylowała między konfliktem (ataki na instytucje katolickie w okresie walki o władzę, konflikt dotyczący wychowania młodzieży w 1931 roku)... CZY COS WAM TO PRZYPOMINA???
PRAWNY POLEXIT (3 listopada 2020 10:39)
STRAJK KOBIET CHCE WYPROWADZIC POLSKE Z UE!!! STRAJK KOBIET CHCE ODEBRAC POLAKOM FUNDUSZE Z UE... NIE DRUKOWANIE WYROKU TK, TO LAMANIE PRAWORZADNOSCI I PRAWNY POLEXIT Z UE!!! GDZIE JEST TIMMERMANS!! VERA JOUROWA!! GDZIE JEST BOLEK... GDZIE JEST RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH!!! GDZIE SA KONSTYTUCJONALISCI, EKSPERCI TVN!!! RZEPLINSKIE I ZOLLE, MATCZAKI, SADURSKIE!!! GDZIE JEST GERSDORF!! GDZIE JEST KOMISJA WENECKA, TSUE???
UE POMOCY!!!!!!!! (3 listopada 2020 10:37)
UE... KE.... TSUE... KOMISJE WENECKIE.....TIMMERMANSY, VERY JOUROWE.... MUSZA ZMUSIC POLSKI RZAD DO PUBLIKACJI WYROKU, INACZEJ JEST TO BEZPRAWIE, UPADEK PRAWORZADNOSCI... PRAWNY POLEXIT!!! GDZIE JEST BOLEK W KOSZULCE OTUA... KTO POSCIAGAL KOSZULKI Z POMNIKOW Z NAPISEM KONSTYTUCJA... GDZIE JEST GERSDORF I RZEPLINSKI??? MARKI SAFJANY, ZOLLE, AUTORYTETY TVN!! KONSTYTUCJONALISCI, PROFESORY MATCZAKI, PROFESORY SADURSKIE, ETYKI HARTMANY!! GDZIE JEST KOD PYTAM SIE!!! TIMMERMANSY RATUJCIE POLSKE!!! W
Iwcia (2 listopada 2020 19:10)
#NieMójStrajk Solidaryzuję się ze wszystkim kobietami które od aktywistek strajku usłyszały: •żebyś urodziła potworka •żeby twoje dziecko umarło w męczarniach po urodzeniu •żeby twoje dziecko zdechło •żeby cię zgwałcili Wszystko dlatego, że są za życiem. A naszej wiary i kościoła wojny nie dały rady zniszczyć, więc niech sobie dadzą na wstrzymanie!!!!
Gra (2 listopada 2020 17:44)
Ooooo ile znalazło się postulatów na liście .Ciekawe dlaczego żadne z nich nie było realizowane przez PO ? Dzięki PIS zniesiono wiek emerytalny, bo trzeba by pracować do śmierci. A do tego tej pracy nie było. Okropne bezrobocie. Dzieci strajkujące teraz niestety były wtedy w pieluchach ,więc nie znają realiów.
Bolo (2 listopada 2020 17:14)
Co policja na planowane blokady dróg? Ja widzę tylko pałowanie, a oni?
Franek (2 listopada 2020 17:07)
Dewoci nie wiedzą, że to Kościół doprowadził do upadku Polski- poprzez biskupów i Jezuitów którzy wywierali naciski przed Sejmem na hamowanie reform ustrojowych zmierzających do konsolidacji Państwa oraz likwidacji pluralizmu wyznaniowego.Popierał burdy, tumulty przeciwko reformatorom. W skutek czego doprowadzono do marginalizacji innych wyznawców. Na niezależnych królów i książąt rzucał wielokrotnie klątwy np.? 3 razy na Kazimierza Jagielończyka. Na końcu ustanowił trzon niesławnej Targowicy.Ws
WON Z PO I LEWIZNA (2 listopada 2020 16:13)
ZAKON SZATANA OFICJALNIE SPIERA STRAJK KOBIET.... https://zyciestolicy.com.pl/swiatowy-zakon-szatana-wspiera-strajk-kobiet/
WON Z PO I LEWIZNA (2 listopada 2020 15:50)
REDAKTOR WYBORCZEJ, PRZEMALOWAL SIE NA MURZYNA I POSZEDL NA MARSZ NIEPODLEGLOSCI, GDZIE NIBY FASZYSCI ZIEJA NIEANWISCIA DO OBCYCH. POSZEDL I NIC MU SIE NIE STALO. TERAZ DZIENNIKARZOL Z GW NIECH PRZEBIERZE SIE ZA KSIEDZA I POJDZIE NA MARSZ FEMINOFASZYSTEK. ZOBACZYMY CZY PRZEZYJE. ZOBACZYMY GDZIE JEST WIECEJ FASZYZMU I NIENAWISCI. JAK MYSLICIE? https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-11-17/prowokacja-reportera-gazety-wyborczej-poszedl-na-marsz-niepodleglosci-ucharakteryzowany-na-afropolaka/
WON Z PO I LEWIZNA (2 listopada 2020 15:32)
Cytuję użytkownika: Olga
Cytuję użytkownika: QUIZ DLA LEWIZNY
Kościoły atakujecie? Gardzicie polska tradycja i kultura chrześcijańska? Rozumiem że Bożego Narodzenia i świat wielkanocnych nie obchodzicie? Ale ciemnota
Nie wszyscy obchodzą świąt religijnych i tym bardziej nie wszyscy się interesują narodzinami jakieś żyda z przed ponad 2000 tys. lat. Jedz do Izraela i tam osławiaj swoich żydowskich bogów.
Lempart z KODu od 2015r, Boni współpracownik służby bezpieczeństwa z czasów komuny i Płatek córka oficera bezpieki co zamordował księdza.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

strajk kobiet  |   protesty kobiet  |   aborcja  |   Wałbrzych  |   Polska  |  

Powstanie monografia Wałbrzycha ?

Danuta Marosz w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

Jest już pierwszy, profesjonalny teledysk zespołu Paranoja

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij