Menu

Mini parki powstaną na Podgórzu

Gmina Wałbrzych zwyciężyła w konkursie "Miasto z klimatem" i otrzyma prawie milion złotych dofinansowania do budowy czterech tzw. parków kieszonkowych.

Mini parki powstaną na Podgórzu
Trzy parki powstaną przy ul. Niepodległości w okolicy żłobka, remontowanej kamienicy na mieszkania komunalne i naprzeciwko Domu Dziennego Pobytu dla seniorów. Ostatni zaplanowano przy ul. Drzymały.
 
- Wpisuje się to w strategię dostosowywania miast do zmian klimatu, czyli konieczność retencji wody, tworzenia punktów o obniżonej temperaturze. Takie enklawy zieleni, mini-parki mają działać na zasadzie lokalnego ochładzania mikroklimatu, w miejscu gdzie mieszkają ludzie - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Za zwycięski wniosek odpowiadał Miejski Zarząd Budynków. Wybrano dzielnicę Podgórze, która jest obecnie jedną z najbardziej wymagających rewitalizacji.
 
- Zaplanowaliśmy wiele różnych roślin - drzewa, krzewy, trawy i byliny. Będą rozwiązania do retencjonowania wody. Będą to doskonałe tereny by odetchnąć w upalne dni Dla mieszkańców zainstalujemy ławeczki, małą architekturę, place zabaw, zewnętrzne siłownie  - wymienia  prezes MZB Kacper Nogajczyk.
 
 
 
Cały projekt opiewa ka kwotę niespełna 2 mln 900 tys. zł. Dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyniesie prawie milion złotych. Jeszcze w tym roku powinny zostać ogłoszone przetargi a wykonanie parków zaplanowano na przyszły rok.
 
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Franek (5 listopada 2020 21:56)
Nie ma nic lepszego, niż Park i drzewa w mieście.Krytyka nie ma sensu.
Grypa (5 listopada 2020 15:31)
Cytuję użytkownika: Jan
Wałbrzych zasłużył na dobre zmiany. Gdyby nie Szełemej miasto nadal wyglądałoby jak z czasów Kruczkowskiego.
Oraz Sosinskiego i Bartolika z pisu
Tatko 500+ (5 listopada 2020 9:54)
Fajnie,będzie gdzie wypić na ławeczce.
Tatko 500+ (5 listopada 2020 9:54)
Fajnie,będzie gdzie wypić na ławeczce.
Jan (5 listopada 2020 8:43)
Wałbrzych zasłużył na dobre zmiany. Gdyby nie Szełemej miasto nadal wyglądałoby jak z czasów Kruczkowskiego.
Dobry Polak dobry (5 listopada 2020 6:24)
Bardzo dobrze Szełemej wygląda na tle tych KRAT.
Jola (5 listopada 2020 0:55)
Cytuję użytkownika: szełemej musi odejść
To kiedy prezydent planuje wymusić na Podgórzu rekultywację Mobruku? Takie działania j.w. to typowe kadzenie i zamydlanie oczu zamiast rzeczywistej poprawy stanu środowiska
Jureczku L czy raczki po zrobieniu siusiu umyte? Kiedy ostatni raz zmieniłeś skarpetki? Pandemia nie zwalnia z dbania o higienę osobistą.
Tsss (4 listopada 2020 22:33)
Dalej twierdzisz z*y*dzie je*b*any ze rzad nie daje pieniedzy...?
Wkur....ny! (4 listopada 2020 21:15)
Siłownie,parki,ławeczki,place zabaw.....Qrwa mać pytam się dla kogo?!! Pop*****lone s********y karzą siedzieć w domach,bo inaczej jebane pisowskie ,,zomo,, mandatem ukarze,jak nie jebanym mandatem to za jebane krzywe spojrzenie na mordę ,,zomowca,,sąd na wniosek sanepidu wyrok wyda...Niczego nie wolno a ten żydowski konował parki i place zabaw funduje...Czy ktoś widział jakieś dzieci na placach zabaw? Może ja k***a ślepy jestem?
An (4 listopada 2020 21:11)
Pewnie zróbcie na Podgorzu miejsca do schadzek. Niech niszczą
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   parki  |   skwery  |   zieleń  |   tereny zielone  |  

Powstanie monografia Wałbrzycha ?

Danuta Marosz w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

Jest już pierwszy, profesjonalny teledysk zespołu Paranoja

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij