Menu

Jak będą działać szkoły i przedszkola?

Od poniedziałku będą zmiany w wałbrzyskich placówkach oświatowych. Ma to związek z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. 

Jak będą działać szkoły i przedszkola?
Klasy I-III przechodzą na nauczanie zdalne. 
 
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.
 
- W szkołach będą funkcjonować świetlice dla dzieci i rodziców walczących z COVID-19. Oddziały przedszkolne w szkołach również będą funkcjonować. Przedszkola i żłobki pracują na razie w trybie stacjonarnym. - mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska. 
 
Przypomnijmy, że zamknięte będą: kina, teatry, galerie sztuki, muzea, domy kultury itp.
 
Zamknięcie części sklepów w galeriach handlowych, otwarte zostają sklepy spożywcze, 
 
 
apteki, z artykułami budowlanymi. 
W kościołach limity - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.
W sklepach limity:
sklepy do 100 m. kw. -  1 osoba na 10 metrów kwadratowych,
sklepy pow. 100 m. kw. - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Rodzic (7 listopada 2020 22:50)
A kiedy będzie strajk włoski, już tyle czasu na niego czekam?

Dodaj komentarz

szkoly  |   edukacja  |   covid  |   praca  |   koronawirus  |   przedszkola  |  

Gość Dnia - prof. Robert Wiszniowski

Dobry rok w Invest Parku

Pierwsze Targi Pracy WSSE Invest Park

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij