Menu

History Hiking: Wojenne sekrety znanego reżysera

Nie każdy wie, że Roman Polański, zdobywca Oscara i Złotej Palmy, wychował się w Krakowie. Tu też spędził część wojny. Jako żydowski chłopiec zamieszkał w krakowskim getcie. Cudem uniknął tragicznego losu - dzięki polskiej rodzinie.
History Hiking: Wojenne sekrety znanego reżysera
 Stefania Buchała przez dwa lata ukrywała przyszłego filmowca na niewielkiej wsi pod Wadowicami. Autorzy filmu dokumentalnego o Romanie Polańskim i Ryszardzie Horowitzu - Mateusz Kudła i Anna Kokoszka-Romer - odnaleźli wnuka gospodyni i doprowadzili do jego spotkania ze sławnym reżyserem. Ta historia miała niezwykły finał.
 
 

 

 

red

foto: WTV

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Maniek (9 listopada 2020 12:20)
Cytuję użytkownika: NIE KAZDY WIE!!
ZE PEDOFIL ROMAN POLANSKI NIE JEST SCIGANY ZA 1 PEDOFILSKI GWAL NA SWOJEJ OBECNEJ ZONE PRZEZ SAD USA... TYLKO ZA 3 GWALTY, NA 3 ROZNYCH DZIECIACH W 3 ROZNYCH CZASACH I MIEJSCACH. NIE KAZDY WIE, ZE PEDOFIL POLANSKI JEST PO DZIS DZIEN HONOROWYM OBYWATELEM LODZI. RECE OPADAJA, GDY DLA CZESCI SPOLECZENSTWA Z LEWEJ STRONY, PEDOFIL KSIADZ TO ZLY PEDOFIL, A POLANSKI PEDOFIL, TO DOBRY PEDOFIL, BOHATER NARODOWY. RECE OPADAJA.M LODZIA RZADZI HANIA ZDANOWSKA Z PO OD LAT.
To Lodzia czy Hania?
NIE KAZDY WIE!! (8 listopada 2020 22:23)
ZE PEDOFIL ROMAN POLANSKI NIE JEST SCIGANY ZA 1 PEDOFILSKI GWAL NA SWOJEJ OBECNEJ ZONE PRZEZ SAD USA... TYLKO ZA 3 GWALTY, NA 3 ROZNYCH DZIECIACH W 3 ROZNYCH CZASACH I MIEJSCACH. NIE KAZDY WIE, ZE PEDOFIL POLANSKI JEST PO DZIS DZIEN HONOROWYM OBYWATELEM LODZI. RECE OPADAJA, GDY DLA CZESCI SPOLECZENSTWA Z LEWEJ STRONY, PEDOFIL KSIADZ TO ZLY PEDOFIL, A POLANSKI PEDOFIL, TO DOBRY PEDOFIL, BOHATER NARODOWY. RECE OPADAJA.M LODZIA RZADZI HANIA ZDANOWSKA Z PO OD LAT.
Freyka (8 listopada 2020 20:08)
Mamy wałbrzyskiego Wołoszańskiego!
Xyz (8 listopada 2020 10:10)
To on przez tyle lat nie pamiętał kto i gdzie go przechowywał podczas wojny? Miał gdzieś ta dzielna kobietę i jej rodzinę. Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść. Niewdzięczny typ.
Krzyś (8 listopada 2020 7:41)
Ciekawe czy Polański pamięta jak zgwałcił 13 letnią Samantha Geimer.Taki z niego kozak zdobywca Oscara i Złotej Palmy .
Leon (7 listopada 2020 21:29)
I tylko proszenie sie by barany wplacaly kasiorke na ten marny kanal. Do normalnej pracy a nie wyciagac lapska.
Wkur....ny! (7 listopada 2020 20:38)
Kazek...Masz totalne parcie na szkło.Nie jesteś żadnym historycznym autorytetem.Dostałeś ,,przycisk YOUTUBE,, i zgarniasz żydowskie szekle.Teraz będziesz musiał o żydowstwie wypowiadać się w sposób jakiego oni oczekują....Zacząłeś i sam skończysz.Nigdy nie chwal się że Polakiem jesteś.
Literat (7 listopada 2020 17:51)
Co z tego, że była to jedna z wielu akcji ratowania żydów przez Polaków, skoro jakaś Tokarczuk twierdzi, że było inaczej i świat woli wierzyć jej, niż prawdzie.
Dwa oblicza (7 listopada 2020 17:13)
Dodajcie jeszcze że to tem który zgwałcił nieletnią.Taki oscarowy zdobywca złotej palmy
Ksiegowy (7 listopada 2020 14:16)
Co to jest ten Hi King? Jakiś król Hi z Chin?

Dodaj komentarz

polanski  |   rezyser  |   krakow  |   uciekal  |   hiking  |   history  |  

Jerzy Skolimowski w Starej Kopalni: Od boksera do reżysera

History Hiking: Czy Jezus Chrystus istniał z historycznego punktu...

History Hiking: Miedzianka - miasto, które zniknęło

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij