Menu

Protesty miały być pacyfikowane?

Jak informuje Onet, powołując się na Gazetę Wyborczą - wicepremier Jarosław Kaczyński chciał, by policja uznała strajki kobiet za nielegalne i rozpędziła je przy użyciu siły. Przeciwni mieli być Mariusz Kamiński i Jarosław Szymczyk. Komendant główny policji ma niedługo odejść ze stanowiska.

Protesty miały być pacyfikowane?
Według nieoficjalnych informacji dziennika "duże działania" policji były planowane na 25 października, czyli pierwszą niedzielę po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Policjanci mieli uznać demonstracje za nielegalne i potem je rozpędzić.
 
Jednak w niedzielę rano na odprawie z udziałem Szymczyka, komendanci wojewódzcy usłyszeli, że mają działać w "sposób wyważony i ostrożny", tak aby nie doprowadzić do zamieszek. Według źródeł "Wyborczej" szybkiej rozprawy z protestującymi chciał wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński, któremu podlegają MSWiA, MON i Ministerstwo Sprawiedliwości.
 
Kaczyński przeżywa szok kulturowy, siedzi w Alejach i słucha podszeptów Brudzińskiego czy Terleckiego. No jest w PiS stado wariatów, którzy chcieliby armatek wodnych na protestujących - opowiada jeden z rozmówców "Wyborczej" z partyjnej centrali PiS.
 
 
Sam Szymczyk tłumaczył potem, że w kwestii protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, polska policja prowadziła odpowiednie działania i nie była pobłażliwa.
 
- Do tej pory zatrzymaliśmy blisko 80 osób w związku z agresywnymi zachowaniami podczas protestów. Prowadzimy ponad 100 postępowań w sprawie dewastacji obiektów - mówił Szymczyk w Polskim Radiu.
 
Szymczyk mówił też, że zgromadzenie powyżej pięciu osób w czasie pandemii to wykroczenie, a nie przestępstwo. Dlatego policjanci nie mogą dokonywać zatrzymań protestujących. Według źródeł "Gazety Wyborczej" Szymczyk za swoją postawę straci stanowisko. Decyzję o odejściu ma ogłosić po 11 listopada.

 

opr.plr

źródło: Onet.pl

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy Jacek Pilchowski (11 listopada 2020 1:31)
Cytuję użytkownika: Tomasz Bąk
"Jak podaje Wyborcza za pośrednictwem Onetu." Jednym z największych sukcesów talmudycznej mafii Bnai Brith jest tzw. kontrolowana opozycja. POPIS to jeden i ten sam paradygmat, jedno i to samo "żydowskie" jarzmo na 40 mln narodzie polskim. Ciekawe co Jarek sądzi o swoim koledze Pawle Adamowiczu, który dawno już wygrzewa poślady w Izraelu. Ciekawe co sądzi o tym Reme Szełeme Nie trzeba pytać. Wiadomo jaka jest linia katamaranowej partii POPIS- frontu loży Bnai Brith i interesów "niemieckich"
Wszyscy już od dawna wiedzą, że totalna opozycja śmierdzi bardzo brzydko. Jedynym dla niej "ratunkiem" jest więc lansowanie poglądu, że PiS jest w to zamieszany. - Pisze więc pan zgodnie z wytycznymi Urbana i Michnika. Ewentualnie, sam z siebie gdyż może jeszcze nie dotarło do pana to, że dał się pan im wpuścić w maliny.
Jerzy Jacek Pilchowski (11 listopada 2020 1:26)
Pozwalanie Dziuniom ze "Strajku Kobiet" robić to co robią jest najskuteczniejszą metodą pokazania ludziom kim te paniusie są i do czego dążą.
ZRÓDŁA GAZETY WYBORCZEJ (10 listopada 2020 23:24)
KISZCZAK TO CZŁOWIEK HONORU.... OOOOOOODDDPIEPRZCIE SIE JUZ OD GENERALA NO!!! A TU TAKIE FAJNE COS... DZIENNIKARZE NASI KOCHANI... ZA KOMUNY BYLI PODZIELENI... SA AZ PO DZIS DZIEN.. JEDNI PO STRONIE KOMUCHOW... DRUDZY PRZECIW.... ZGADNIJCIE KTO PO KTOREJ STRONIE??? MOZNA SIE PRZEKONAC TU.... PANI MONISIO... JEDZIEMY... https://www.youtube.com/watch?v=bASe_lNOc0Q !ALE JAJA!
Tomasz Bąk (10 listopada 2020 13:27)
"Jak podaje Wyborcza za pośrednictwem Onetu." Jednym z największych sukcesów talmudycznej mafii Bnai Brith jest tzw. kontrolowana opozycja. POPIS to jeden i ten sam paradygmat, jedno i to samo "żydowskie" jarzmo na 40 mln narodzie polskim. Ciekawe co Jarek sądzi o swoim koledze Pawle Adamowiczu, który dawno już wygrzewa poślady w Izraelu. Ciekawe co sądzi o tym Reme Szełeme Nie trzeba pytać. Wiadomo jaka jest linia katamaranowej partii POPIS- frontu loży Bnai Brith i interesów "niemieckich"
Bolo (10 listopada 2020 12:25)
Cytuję użytkownika: widok
Protesty POWINNY być spacyfikowane ale niestety tego nie zrobiono
Tak jest.Raz że nielegalne, dwa po zmroku, trzy z wandalizmem, i cztery sianie wirusami na prawo i lewo.
widok (10 listopada 2020 11:44)
Protesty POWINNY być spacyfikowane ale niestety tego nie zrobiono
Roman Kuglarz (10 listopada 2020 7:46)
Kaczyński sam wywołał rozruchy bo mu były potrzebne do zakrycia świństw rządu i POPISU jakie głosowali po nocach , to po.co miał by je pacyfikowac? Choć obiektywnie to dziwne to , że inne protesty wcześniej były bezlitośnie pacyfikowane a ten -nie.
Nadkom.Jebiewdenko. (9 listopada 2020 22:27)
Lewaki idą do paki peowce dymają owce pe.aDały skaczą na ściany.
Nadkom.Jebiewdenko. (9 listopada 2020 22:27)
Lewaki idą do paki peowce dymają owce pe.aDały skaczą na ściany.
Anticovid (9 listopada 2020 20:48)
Fakenews powielany przez wałbrzyski oddział gazety wyborczej. Najpierw sprawdźcie doniesienia a nie klepiecie bez sensu... dziennikarze zeszli na psy. Czy PO czy PiS trzeba pisać prawdę a nie "doniesienia"...
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych. protesty  |   strajk kobiet  |   Kaczyński  |   wicepremier  |   policja  |   pacyfikacja  |   rozgonienie  |  

Zatrzymany z amfetaminą odpowie za handel narkotykami

Prawie 3,5 promila - kierowca złapany po anonimowym donosie

Atrakcje 31. Finału WOŚP w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij