Menu

Pandemia pomaga rynkowi nieruchomości?

Nie wszystkie branże cierpią z powodu koronawirusa. Na przykład na lokalnym rynku nieruchomości ruch sprzed pandemii wcale się nie zmniejszył. Co więcej, są odważne tezy mówiące, że koronawirus pomógł w pozyskaniu nowych nabywców lokalnych gruntów.

Pandemia pomaga rynkowi nieruchomości?
Jeszcze przed pandemią mówiło się o bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku wałbrzyskich nieruchomości. Dotyczyło to głównie ożywienia sfery mieszkalnictwa. Ten trend jak się okazuje nie został złamany przez pandemię a wręcz przyśpieszył.
 
- To może zabrzmi dziwnie ale my widzimy jeszcze większe zainteresowanie rynkiem nieruchomości niż przed pandemią. Nasza spółka pracuje obecnie przy kilkunastu transakcjach, które mają dojść do skutku w tym i w przyszłym roku. Dotyczy to całej gamy nieruchomości. Zaczynając  od budownictwa mieszkaniowego, będziemy sprzedawać działki przy Al. Podwale, szkołach nr 21 i 37, przy ul. Norwida i Ogrodowej. To są transakcje, które już są realizowane na różnym etapie - mówi Krzysztof Urbański, prezes spółki InVałbrzych. 
 
 
Zainteresowanie jest jednak nie tylko w segmencie mieszkaniowym ale także biznesowym.
 
- Mamy spore zainteresowanie z branży logistycznej i terenów pod magazyny. Mowa tutaj o północnej części miasta, przy ul. Villardczyków, ul. Orkana. Cieszy nas też aktywność ze strony film wałbrzyskich bo to pokazuje, że się rozwijają i szukają nowych nieruchomości by rozszerzać swoją działalność - twierdzi Krzysztof Urbański.
 
Spółka InVałbrzych działa nie tylko na terenie naszego miasta ale zajmuje się promocją i sprzedażą nieruchomości także w Jedlinie-Zdroju i Głuszycy. Zainteresowanie tymi obszarami jest również w ostatnim czasie spore.
 
- Po prostu mieszkamy w fantastycznym otoczeniu. Ludzie oczekują teraz zieleni, gór i oddechu od dużych miast. Gminy nie mają praktycznie problemów ze sprzedażą nieruchomości i pomoc ze strony naszej spółki nie jest aż tak potrzebna. W Głuszycy i Łomnicy doszło w tym roku do kilkunastu jeśli nie kilkudziesięciu transakcji. Takiego zapotrzebowania na działki w tej gminie jeszcze nie było - dodaje Urbański.
 
 
 
Kto najczęściej decyduje się na zakup działek w naszym regionie? Okazuje się, że na czele wcale nie są wałbrzyszanie szukający nowego miejsca do zamieszkania nieopodal.
 
 - To najczęściej ludzie z północnej części województwa dolnośląskiego. Potencjał naszego regionu dostrzegają mieszkańcy Wrocławia, Oławy, Lubina. Wielu kupuje tu działki i przenosi się albo chcą mieć tu drugi dom czy miejsce do pobytu na weekend - mówi Krzysztof Urbański.
 
Co ciekawe, zdaniem Krzysztofa Urbańskiego pandemia mogła tu w pewien sposób nawet pomóc.
 
- Ludzie pozamykani podczas pandemii w osiedlach dookoła Wrocławia doszli do wniosku, że nawet za mniejsze pieniądze warto przenieść się do większego mieszkania, domu z ogrodem, w otoczeniu gór. Dojazd do centrum Wrocławia pociągiem z Wałbrzycha trwa około godziny a to tyle samo co samochodem z przedmieść Wrocławia. Będziemy dalej obserwować ten trend przenoszenia się. Głód mieszkań w Wałbrzychu jest również duży i widzą to także deweloperzy - podsumowuje Krzysztof Urbański.
 
 
Czy teraz jest najlepszy moment na zakup nieruchomości? Jak przekonuje nas Krzysztof Urbański ceny są obecnie bardzo atrakcyjne a dalsze wysokie zainteresowanie może sprawić, że z czasem będzie tylko drożej.
 
plr
foto: użyczone / InVałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dorto (15 listopada 2020 10:17)
Bardzo fajnie, bo szukam mieszkania w Wałbrzychu. Mam parę groszy odłożone i chce zainwestować.
222 (15 listopada 2020 0:40)
Cytuję użytkownika: 111
Cytuję użytkownika: LOL
Dziwi mnie że ludzie rzucają się jak mucha na gówno na tak drogie bliźniaki lub inne domki których realna wartość to połowa ceny która jest żądana....
Gówno to wnoszą takie komentarze. Weź człowieku idz sobie kupić jakaś maść na ból dupy bo ewidentnie potrzebujesz. Żenada...
Gówno to ci stary na klatę wypocił.
111 (14 listopada 2020 20:29)
Cytuję użytkownika: LOL
Dziwi mnie że ludzie rzucają się jak mucha na gówno na tak drogie bliźniaki lub inne domki których realna wartość to połowa ceny która jest żądana....
Gówno to wnoszą takie komentarze. Weź człowieku idz sobie kupić jakaś maść na ból dupy bo ewidentnie potrzebujesz. Żenada...
LOL (14 listopada 2020 9:48)
Dziwi mnie że ludzie rzucają się jak mucha na gówno na tak drogie bliźniaki lub inne domki których realna wartość to połowa ceny która jest żądana....
xyz (14 listopada 2020 9:03)
Ile dorodnych zdrowych drzew znowu wytniecie? Oczywiście doktorek tupnie noga i kwiek ze można zaraz się znajdzie na stole, nawet w okresie legowym. Wystarczy popatrzeć jakie obszary wyznaczyliście dla tej dziwnej spoleczki.
szełemej musi odejść (14 listopada 2020 8:17)
"Trza" było powołać "spółeczkę" z aportem gminy na dziesiątki milionów zł i nieruchomościami na ul Browarnej aby zaistniała z siedzibą...ale w Książu . Sprzedaż gruntów może robić Urząd Miasta w ramach normalnych zajęć. Tak się dzieje wszędzie - tylko nie w Wałbrzychu. Ale swoi muszą zarobić przez drugie ręce. Natomiast Urbański na liczne słowa krytyki o skalę nic nierobienia dał głos. Ile się napracował rysując kontury mapki za kilkanaście tysięcy na miesiąc.
Ksiegowy (14 listopada 2020 7:22)
Nie boom tylko inflacja powoduje wzmozone prace budowlane bo złotówka traci codziennie wartość. Ludzie lokują oszczedności życia w nieruchomościach co i tak ich nie uratuje. Przecież rząd Guberni Polin i tak pozabiera te domy i mieszkania kiedy nastąpi jeszcze większe tapniecie gospodarcze albo nałoży haracze katastralne nie do oplacenia. To co obserwujemny to szczyt banki spekulacyjnej spowodowany panika i spadkiem wartości pieniądza.
Ewa (14 listopada 2020 0:52)
Te szeregówki za KFC to mistrzostwo świata. Gówniana i śmierdząca okolica a cena pewnie z 500tys

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   nieruchomości  |   grunty  |   biznes  |   mieszkalnictwo  |   deweloperzy  |   invałbrzych  |  

Budowa Lokalnego Centrum Biznesu WSSE w Jaworzynie Śląskiej...

Lokalne Centrum Biznesu powstało w Jaworzynie Śląskiej

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij