Menu

Stara Kopalnia na okładce komiksu

Mityczni herosi ramię w ramię z bohaterami polskich legend walczą ze smogiem. Komiks, na okładce którego widzimy znajomą Starą Kopalnię ma promować ekologię jest już dostępny w wersji online a wkrótce ukaże się jego papierowa wersja.

Stara Kopalnia na okładce komiksu

Komiks „Paneuropa versus Smog” to wyjątkowe wydawnictwo, które powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce. Stanowi kontynuację komiksu z 2019 r. pt. „Paneuropa vs. Pandemonium”, a w jego realizację zaangażowali się polscy artyści – scenarzysta Tobiasz Piątkowski i rysownik Przemysław Kłosin oraz miasta partnerskie – Łódź, Katowice i Wałbrzych.

 

Tematem komiksu jest walka z zanieczyszczeniem powietrza – smog to obecnie jeden z głównych problemów w wielu regionach Polski, gdzie znaczna część domów nadal ogrzewana jest piecami węglowymi. Jednym z kluczowych działań zapobiegających dalszym zanieczyszczeniom jest Europejski Zielony Ład – międzynarodowa strategia, którą zaproponowała KE kierowana przez Ursulę von del Leyen.

 

Oficjalna premiera komiksu nastąpi 15 listopada podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Komiks w wersji PDF jest dostępny już teraz na stronie Przedstawicielstwa KE w Polsce, zaś wersja papierowa - od 9 listopada bezpłatnie w punktach informacyjnych UE w Warszawie i Wrocławiu.

 

Jak się okazało Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej od dziś również czyta komiksy:

 

 

 

 

plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

szełemej musi odejść (17 listopada 2020 8:45)
To za durne hasła. PANEUROPA kojarzyć się będzie zawsze z PANdemia EUROPA a nie ze smogiem
Pięknie (16 listopada 2020 14:15)
"Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej od dziś również czyta komiksy" wypnijcie się jeszcze bardziej, jak to się nie da?
Ksiegowy (15 listopada 2020 18:36)
Cała strategia niemry Leyen opiera się na prostym uzaleznieniu wschodnich sąsiadów 4 Rzeszy od gazu ziemnego dostarczanego z niemieckich terminali. Jak pokazał wiosenny ,,lockdown" w Polsce pomimo mrozu nawet w Krakowie bylo krystalicznie czyste powietrze mimo huczacych piecow węglowych. Winne zanieczyszczeniom są zatem samochody w centrach miast a nie węgiel tym bardziej w nowoczesnych kotłach.
Ksiegowy (15 listopada 2020 15:22)
Paneuropa czyli marzenie Adolfa Hitlera, realizacja tzw Generalplan Ost,a także przyczyna wyjścia UK z UE. Pamietajcie o tym i uważajcie bo was przerobia na przymusowych robotników wraz z odpowiednią podstawa prawna.
Pan (15 listopada 2020 10:08)
Cytuję użytkownika: Bolo
"Dzieło".Rzekł Szełemej.Ot,znawca sztuki. Pytanie ile wybuliło miasto na ten kicz?
Na pierwszej stronie komiksu trzeba było zamieścić Mobruk i wszystko byłoby jasne!
szełemej musi odejść (15 listopada 2020 9:16)
A nad Mobrukiem unosi się perfumeria słychać ptaszki i bzykanie pszczółek. Te epokowe dzieła wielkiej sztuki kopalnianej to "listek figowy:" dla nieudolności szełemeja w sprawie Mobruku. Niedługo uszczęśliwi Wałbrzyszan "Szełemejówka Zdrój" z okolic tego składowiska
Pra (14 listopada 2020 23:06)
Stara K.
Bolo (14 listopada 2020 23:01)
"Dzieło".Rzekł Szełemej.Ot,znawca sztuki. Pytanie ile wybuliło miasto na ten kicz?

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   komiks  |   ekologia  |   paneuropa  |   smog  |   stara kopalnia  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij