Stara Kopalnia na okładce komiksu

Mityczni herosi ramię w ramię z bohaterami polskich legend walczą ze smogiem. Komiks, na okładce którego widzimy znajomą Starą Kopalnię ma promować ekologię jest już dostępny w wersji online a wkrótce ukaże się jego papierowa wersja.

Komiks „Paneuropa versus Smog” to wyjątkowe wydawnictwo, które powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce. Stanowi kontynuację komiksu z 2019 r. pt. „Paneuropa vs. Pandemonium”, a w jego realizację zaangażowali się polscy artyści – scenarzysta Tobiasz Piątkowski i rysownik Przemysław Kłosin oraz miasta partnerskie – Łódź, Katowice i Wałbrzych.

 

Tematem komiksu jest walka z zanieczyszczeniem powietrza – smog to obecnie jeden z głównych problemów w wielu regionach Polski, gdzie znaczna część domów nadal ogrzewana jest piecami węglowymi. Jednym z kluczowych działań zapobiegających dalszym zanieczyszczeniom jest Europejski Zielony Ład – międzynarodowa strategia, którą zaproponowała KE kierowana przez Ursulę von del Leyen.

 

Oficjalna premiera komiksu nastąpi 15 listopada podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Komiks w wersji PDF jest dostępny już teraz na stronie Przedstawicielstwa KE w Polsce, zaś wersja papierowa - od 9 listopada bezpłatnie w punktach informacyjnych UE w Warszawie i Wrocławiu.

 

Jak się okazało Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej od dziś również czyta komiksy:

 

 

 

plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno