Dwóch kierowców pod wpływem narkotyków

Funkcjonariusze z Wałbrzycha zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pod wpływem narkotyków. Przy 38-letnim mieszkańcu powiatu białostockiego dodatkowo mundurowi znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. 

Policja przypomina po raz kolejny, że każdy kto zdecyduje się wsiąść „za kółko” po spożyciu alkoholu, bądź innych substancji zabronionych prawem, musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Za posiadanie narkotyków grozi natomiast 3 lata za kratami więzienia.
 
Policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Wałbrzychu 22-latka, który kierował samochodem osobowym pod wpływem narkotyków. W związku z tym, że mężczyzna był silnie pobudzony i agresywny, a także mówił od rzeczy policjanci, zlecili wykonanie badania krwi. Ustalili również, że młody wałbrzyszanin 15 czerwca tego roku był już zatrzymany za jazdę pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Teraz grożą mu 2 lata więzienia.
 
Tego samego dnia po godzinie 19:00 w ręce funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy - ponownie w dzielnicy Biały Kamień - tym razem jednak na ul. Andersa, wpadł 38-letni mieszkaniec powiatu białostockiego. Kierujący samochodem osobowym jechał pod wpływem środków odurzających, dlatego i w tym przypadku mundurowi zlecili pobranie krwi. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli również narkotyki. Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi teraz łączna kara 3 lat więzienia.
 
red
foto: wałbrzyska policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno