Wałbrzych robi wspólne zakupy z innymi gminami

Wałbrzych razem z innymi gminami, dokonał wspólnych zamówień. Ma to na celu, przede wszystkim oszczędność i lepsze gospodarowanie środkami publicznymi. Chodzi m.in. o zakup energii elektrycznej. 

Do postępowania dołączyły Wałbrzych, Głuszyca, Szczawno-Zdrój, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z jednostkami organizacyjnymi i spółkami. 
 
- To wspólne, realne wykonanie zamówień, nie tylko w obrębie jednej gminy, ale również w obrębie innych gmin. Chodzi tu o zakup energii elektrycznej. Realizowanie wspólnych zakupów, jest ideą znaną i chwaloną, ale prawie nigdy zastosowaną. Jest to, niezwykle trudne, żmudne i wymagające dużej cierpliwości i determinacji przedsięwzięcie. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Dzięki realizacji wspólnego zamówienia energii elektrycznej jako grupa zakupowa zaoszczędzono 800 tys. zł. brutto, a jako miasto prawie 400 tys. 

W sumie Gmina Wałbrzych na zakupach zaoszczędzi około miliona złotych.
 
- Milion złotych zostało w naszej kasie w bardzo trudnym roku. Mieliśmy cierpliwość determinację i ludzi, którzy to zrobili. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
- Te wspólne zakupy, to nie tylko oszczędności finansowe. To także, wprowadzenie pewnych wspólnych standardów. Na dniach będziemy ogłaszać postępowanie, dotyczące usług wspólnego dodrukowywania dla wszystkich jednostek w mieście, spółek, szkół. To wymusi też podejście proekologiczne. Likwidujemy mniejsze drukarki i wprowadzamy większe. Wprowadzamy jednolity sprzęt, jednolity standard. Drugim postępowaniem jest wspólne ubezpieczenie majątków gminy Wałbrzych. - mówi Jarosław Choptiany, kierownik biura zamówień publicznych.
 
Zrealizowane postępowania to m.in.
 
Dostawa wody pitnej
Zakup paliw
Dostawa materiałów biurowych
Sprzątanie pomieszczeń 
Dostawa żywności dla żłobków i przedszkoli
Świadczenie usług telekomunikacyjnych 
 
red
foto: fb Roman Szełemej
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno