Menu

Testy na koronawirusa na wrocławskim lotnisku

Już od poniedziałku na wrocławskim lotnisku będzie można wykonać test na obecność koronawirusa. Niestety, za badania będzie trzeba zapłacić niespełna 450 zł a na wynik poczekamy 48 godzin. 
 

Testy na koronawirusa na wrocławskim lotnisku
- Obecnie w regionie funkcjonuje 16 laboratoriów, a już od poniedziałku nowy punkt uruchamia instytut badawczy Łukasiewicz – PORT we współpracy z wrocławskim Portem Lotniczym – mówi Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.
 
Punkt będzie działał na terenie lotniska, ale niezależnie od procedur lotniskowych i poza budynkiem terminalu, na wydzielonym specjalnie do tego celu parkingu B. To znaczy, że na lotnisko przyjechać może każda osoba zainteresowana przeprowadzeniem testu, niekoniecznie przed lub po zakończeniu podróży lotniczej. Punkt ma charakter drive-thru, czyli osoba badana przez cały czas pozostaje w samochodzie.
 
 
– Przygotowaliśmy wydzieloną strefę i wyznaczyliśmy specjalną ścieżkę dla osób kierujących się do punktu. Jest to więc rozwiązanie bezpieczne i wygodne, a przy tym otwarte dla wszystkich chętnych. Oczywiście pasażerowie również mogą z niego skorzystać przy okazji pobytu na lotnisku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
 
Punkt na lotnisku będzie dostępny od godz. 8.00 do 12.00, a koszt jednego badania to 435 zł brutto. Testy wykonywane są metodą Real Time-qPCR, jedną z najbardziej sprawdzonych i polecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) genetycznych technik diagnostycznych w kierunku koronawirusa. Badanie pozwala zweryfikować, czy w danej chwili w organizmie pacjenta obecny jest wirus SARS-CoV-2. Cała procedura w punkcie na lotnisku trwa kilka minut.

Personel przeprowadza krótki wywiad niezbędny do uzupełnienia dokumentacji medycznej, prosi pacjenta o zdezynfekowanie rąk i, po ściągnięciu przez niego maseczki, specjalną szpatułką pobiera wymaz z gardła i nosa. Tak przygotowana próbka zostaje zabezpieczona w specjalnym pojemniku i przekazana do Laboratorium Diagnostycznego na terenie Łukasiewicz – PORT.  Wyniki wydawane są do 48 h. Możliwe jest też tłumaczenie wyniku na angielski (dodatkowo kosztuje to 50 zł). Osoby poddające się testom, które wjadą na teren terminalu, nie będą ponosić opłaty parkingowej.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (22 listopada 2020 13:28)
Znam takich głupków , którzy owszem mieli dodatni wyniki PCR ,bardzo lekkie objawy , jednak zgłaszali do sanepidu osoby z którymi przebywali , mimo ,że w efekcie końcowym żaden członek rodziny na nic nie zachorował ,ale kwarantannę dostał , bo frajer się przestraszył że go chyba wariografem sprawdzą. Muszą wytworzyć atmosferę strachu bo wzięli ogromne łapówki od greka weterynarza by ludzie chcieli się wyszczepić , stąd sponsorowane artykuły w internecie i pogadanki celebrytów w TV .
Ksiegowy (22 listopada 2020 10:36)
A po cholerę się testować? Żeby się narazić na kłopoty?

Dodaj komentarz

koronawirus  |   lotnisko Wrocław  |   testy na koronirusa  |   Wrocław  |   koronawirus  |   COVID  |  

Głuszyca: Trwa budowa miasteczka wiertniczego.

Pomóżmy Małgosi

Wałbrzyski Budżet Obywatelski - 4,5 mln. zł. Kiedy można składać...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij