Dzień pracownika socjalnego w Walimiu

Dzień 21 listopada, który ustanowiono Dniem Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, którzy realizują zadania na rzecz osób i rodzin potrzebujących wsparcia w rozwiązywaniu trudnych problemów codziennego życia.

Praca socjalna to profesjonalna działalność wymagająca szerokiej wiedzy i umiejętności, a także odpowiedzialności, wrażliwości i zrozumienia dla ludzkich słabości. Każdego dnia, z dużym zaangażowaniem i ofiarnością, pracownicy socjalni  pochylają się nad ludzkimi dramatami, udzielając wsparcia  w codziennym życiu naznaczonym przez przemoc, uzależnienia, niepełnosprawność, chorobę i bezradność.
 
Służba społeczna jest szlachetną misją, która prowadzi do poprawy jakości życia wielu ludzi, daje im  poczucie bezpieczeństwa i wiary w lepszą przyszłość oraz wyposaża  w narzędzia niezbędne do samodzielnego życia.
 
Wójt Gminy Walim Adam Hausman wraz z Sekretarz Gminy Aleksandrą Ignaszak,  zawitali do Ośrodka Pomocy Społecznej w Walimiu, aby składając na ręce Pani Kierownik Katarzyny Borowiec   list gratulacyjny oraz tort, podziękować naszym pracownikom socjalnym za zaangażowanie w wypełnianiu codziennych, niełatwych obowiązków, na rzecz drugiego człowieka. 
 
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno