Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant zespołu techniki kryminalistycznej wałbrzyskiej komendy wracając z nocnej służby zauważył mężczyznę prowadzącego samochód dostawczy całą szerokości jezdni. Wiedząc, że kierujący stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego zatrzymał sprawcę, a następnie przekazał będącym w służbie policjantom prewencji wałbrzyskiej komendy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 6:00 w Strudze. Kierujący pojazdem jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni, dlatego policjant pionu dochodzeniowo-śledczego postanowił podjąć interwencję, chociaż był już po służbie. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Policjant wezwał więc wałbrzyskich funkcjonariuszy do pomocy.
 
 
W trakcie dalszych czynności policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego ustalili, że 52-latek miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Okazało się, że sam samochód nie posiadał aktualnego przeglądu oraz ubezpieczenia OC. Teraz wałbrzyszaninowi za popełnione czyny grozi wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno