Ile przebiegu ma przeciętne wałbrzyskie auto?

Niemal 203 tys. km na liczniku ma przeciętne auto poruszające się po drogach Wałbrzycha. Na tle całego kraju to jeden z gorszych wyników - czytamy w rankingu rankomat.pl

Niżej w zestawieniu znalazło się jedynie 6 miast – Ełk, Tczew, Grudziądz, Suwałki, Chełm i Biała Podlaska. Od warszawskich samochodów, które zajęły pierwsze miejsce na liście, auta z Wałbrzycha dzieli różnica przebiegu na poziomie niemal 45 tys. km.
 
Eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Kierowcy z Wałbrzycha deklarują, że swoimi pojazdami pokonali średnio niemal 203 tys. km. Ten wynik sprawił, że miasto znalazło się na 78. miejscu zestawienia. To najgorszy wynik w całym województwie dolnośląskim. Wyżej na liście, choć również ze średnim przebiegiem powyżej 200 tys. km, znalazły się Świdnica (76. miejsce) i Legnica (74. miejsce). Najwyżej w rankingu, bo na 5. miejscu, uplasowała się natomiast stolica województwa, czyli Wrocław.
 
 
Chociaż średnie wskazanie liczników pojazdów poruszających się po wałbrzyskich drogach jest wysokie, to kierowcy z tego miasta w III kwartale bieżącego roku płacili za OC średnio 687 zł. To o 9 zł więcej od średniej krajowej i o 57 zł mniej od średniej wojewódzkiej. Jednocześnie wałbrzyszanie płacili mniej niż kierowcy z Jeleniej Góry (720 zł), Legnicy (730 zł), Lubina (755 zł) czy Wrocławia (923 zł). Mniej na zakup obowiązkowego OC wydawali kierowcy z Głogowa (674 zł) i Świdnicy (649 zł).
 
Ranking znajdziesz tutaj
 
Deklarowany przebieg auta to tylko jeden z czynników branych pod uwagę przez ubezpieczycieli podczas wyceny polisy. Na cenę OC wpływa także historia ubezpieczenia kierowcy czy dane techniczne jego pojazdu. Równie ważne mogą być: sieć i rodzaj dróg, którymi się porusza, liczba ich użytkowników i statystyki wypadkowe, które przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji  lub wypadku w tym regionie – mówi Tomasz Kroplewski, Kierownik ds. Rozwoju Produktu rankomat.pl.
 
źródło: rankomat.pl
foto: archiwum/użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno