Menu

Ile przebiegu ma przeciętne wałbrzyskie auto?

Niemal 203 tys. km na liczniku ma przeciętne auto poruszające się po drogach Wałbrzycha. Na tle całego kraju to jeden z gorszych wyników - czytamy w rankingu rankomat.pl

Ile przebiegu ma przeciętne wałbrzyskie auto?
Niżej w zestawieniu znalazło się jedynie 6 miast – Ełk, Tczew, Grudziądz, Suwałki, Chełm i Biała Podlaska. Od warszawskich samochodów, które zajęły pierwsze miejsce na liście, auta z Wałbrzycha dzieli różnica przebiegu na poziomie niemal 45 tys. km.
 
Eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Kierowcy z Wałbrzycha deklarują, że swoimi pojazdami pokonali średnio niemal 203 tys. km. Ten wynik sprawił, że miasto znalazło się na 78. miejscu zestawienia. To najgorszy wynik w całym województwie dolnośląskim. Wyżej na liście, choć również ze średnim przebiegiem powyżej 200 tys. km, znalazły się Świdnica (76. miejsce) i Legnica (74. miejsce). Najwyżej w rankingu, bo na 5. miejscu, uplasowała się natomiast stolica województwa, czyli Wrocław.
 
 
Chociaż średnie wskazanie liczników pojazdów poruszających się po wałbrzyskich drogach jest wysokie, to kierowcy z tego miasta w III kwartale bieżącego roku płacili za OC średnio 687 zł. To o 9 zł więcej od średniej krajowej i o 57 zł mniej od średniej wojewódzkiej. Jednocześnie wałbrzyszanie płacili mniej niż kierowcy z Jeleniej Góry (720 zł), Legnicy (730 zł), Lubina (755 zł) czy Wrocławia (923 zł). Mniej na zakup obowiązkowego OC wydawali kierowcy z Głogowa (674 zł) i Świdnicy (649 zł).
 
 
Ranking znajdziesz tutaj
 
Deklarowany przebieg auta to tylko jeden z czynników branych pod uwagę przez ubezpieczycieli podczas wyceny polisy. Na cenę OC wpływa także historia ubezpieczenia kierowcy czy dane techniczne jego pojazdu. Równie ważne mogą być: sieć i rodzaj dróg, którymi się porusza, liczba ich użytkowników i statystyki wypadkowe, które przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji  lub wypadku w tym regionie – mówi Tomasz Kroplewski, Kierownik ds. Rozwoju Produktu rankomat.pl.
 
źródło: rankomat.pl
foto: archiwum/użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Moto (23 listopada 2020 11:47)
Cytuję użytkownika: Ooo
Cytuję użytkownika: Ksiegowy
To swiadczy o tym ze walbrzyszanie pod rządami POPIS i Szelemeja są zwyczajnie biedni.
To świadczy o tym,że samochody wraki kupują za 500+Utrzymuja się z Mopsu,ale samochód ma i jeździ po żarcie na Tuwima!
Przebieg pojazdu nie jest wyznacznikiem stanu faktycznego pojazdu. Jeśli ktoś dba o silnik i o stan swojego pojazdu, to będzie on długo jeździł bezawaryjnie. Sam posiadam auto z 2003 roku, z przebiegiem 360tys.km,(a zasiłków nie pobieram), gdzie silnik jest o wiele zdrowszy od niejednych młodszych samochodów z wyżyłowanymi silnikami 1.0 turbo z przebiegiem 100tys.
xiu (22 listopada 2020 21:11)
wielkie mi halo, obecnie przebywam w Rzeszy i normalny przebieg roczny dla auta tutaj to nawet 30.000 km. sam obecnie jeżdzę mondziakiem 210.000 przebiegu i wiecie co? auto chodzi jakby miało 65.000
Pilot (22 listopada 2020 20:18)
Normalne ze w Dolonie Biedy DB sam syf i nedza. Zaorac to !
Jg (22 listopada 2020 19:51)
Wiele hałasu o nic.Warszawka czy Poznań ma najwięcej siedzib firm i banków gdzie zarejestrowane są auta w leasingu.Mają nowe auta ale na "kreskę".
Ksiegowy (22 listopada 2020 19:44)
Cytuję użytkownika: Ooo
Cytuję użytkownika: Ksiegowy
To swiadczy o tym ze walbrzyszanie pod rządami POPIS i Szelemeja są zwyczajnie biedni.
To świadczy o tym,że samochody wraki kupują za 500+Utrzymuja się z Mopsu,ale samochód ma i jeździ po żarcie na Tuwima!
Tak właśnie. Nie stać ich pod rządami POPIS i Szelemeja na pojazdy nowsze.
Ooo (22 listopada 2020 18:44)
Cytuję użytkownika: Ksiegowy
To swiadczy o tym ze walbrzyszanie pod rządami POPIS i Szelemeja są zwyczajnie biedni.
To świadczy o tym,że samochody wraki kupują za 500+Utrzymuja się z Mopsu,ale samochód ma i jeździ po żarcie na Tuwima!
Ksiegowy (22 listopada 2020 18:06)
To swiadczy o tym ze walbrzyszanie pod rządami POPIS i Szelemeja są zwyczajnie biedni.
Plastikowy Romek (22 listopada 2020 16:57)
Całe szczęście, że nasz car ukochany zmienia auta co chwilę, bo średnia by była 359tys km. Durniejszego rankingu nie widziałem. No, za wyjątkiem rankingu czegoś tam,gdzie Szełemej zajął 10 miejsce.

Dodaj komentarz

rankomat  |   stare  |   auta  |   przebieg  |   ulice  |   samochody  |  

Wypadek na trasie Struga-Stare Bogaczowice. Kierowca w szpitalu

Gdyńska też do remontu

Radomska - ulica wygląda jak mozaika...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij