Kamienna Góra: sprawcy przemocy domowej zatrzymani

Kamiennogórscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn z gminy Kamienna Góra, którzy usłyszeli zarzuty znęcania się nad swoimi bliskimi. 44 – latek oraz 27 – latek będą musieli regularnie zgłaszać się na policję w ramach dozoru. Oprócz tego 27 – latek usłyszał zakaz zbliżania się do rodziny i nakaz opuszczenia mieszkania. Obojgu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kamiennogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z gminy Kamienna Góra, którzy regularnie znęcali się nad swoimi bliskimi. Pierwszy z nich, 27 – letni mężczyzna usłyszał zarzut znęcania nad żoną oraz małoletnimi dziećmi. Miał wszczynać w swoim domu awantury, znajdując się pod wpływem alkoholu. Wtedy też miało dochodzić do rękoczynów, jak też przemocy psychicznej. Padały słowa wulgarne zarówno w stosunku do dzieci jak też do żony, mężczyzna też miał ich szarpać i popychać. Prokurator zdecydował o zastosowaniu w stosunku do 27 – latka wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do bliskich. Nakazał również natychmiastowe wyprowadzenie się ze wspólnego mieszkania na okres 3 miesięcy. To już nie pierwszy raz, kiedy 27 – latek ma konflikt z prawem w związku ze znęcaniem się nad rodziną.
 
Drugi, 44 – letni mieszkaniec gminy, został przez kamiennogórskich policjantów zatrzymany , gdzie następnie kryminalni postawili mu zarzut znęcania psychicznego nad matką. Mężczyzna również miał problem z alkoholem, pod wpływem którego stawał się w stosunku do swojej matki agresywny. Mężczyzna w dniu 20 listopada br. został przez policjantów doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze. Prokurator w tym przypadku zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.
 
Obu mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. To jednak sąd będzie decydował o wymiarze tej kary.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno