Menu

Czy będą niedziele handlowe ?

Trwają konsultacje ze związkami zawodowymi i z branżą handlową co do wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu czy w styczniu; decyzje nie zapadły - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Müller zaznaczył, że na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów w grudniu są przewidziane dwie niedziele handlowe.
 
Czy będą niedziele handlowe ?
- Kwestią pewnie do dyskusji jest to, czy dodatkową niedzielę również na przykład w grudniu tworzyć. My jesteśmy też w procesie konsultacji społecznych co do rozporządzeń; tam faktycznie takie propozycje się pojawiają. Podobnie, jak pojawiają się (propozycje wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej) dotyczące stycznia - powiedział rzecznik rządu. - Jesteśmy w toku debaty ze związkami zawodowymi i z branżą handlowa; ewentualne decyzje co do dodatkowej niedzieli nie zapadły.
 
Rzecznik rządu był też pytany o kwestię zamknięcia stoków narciarskich. Jak zaznaczył, w projekcie rozporządzenia dotyczącego obostrzeń nie było decyzji o zamknięciu stoków.

- Faktycznie padła deklaracja ze strony wicepremiera Jarosława Gowina, że raczej powinny być zamknięte. Dzisiaj trwała długa dyskusja z branżą turystyczna. GIS ma przygotować wytyczne sanitarne w tym zakresie i wszystko wskazuje na to, że jednak zdecydujemy się na to, aby zostało tak, jak w projekcie rozporządzenia, że stoki nie będą zamykane - podkreślił Müller.
 
Zaznaczył, że w tym samym czasie zamknięte będą jednak hotele.
 
 
- Natomiast jest kwestią do zdecydowania, i raczej idzie w tym kierunku, żeby zostawić otwarte stoki dla tych, którzy mają najbliżej, którzy mieszkają w pobliżu tych stoków - powiedział rzecznik rządu.
 
Müller zapewnił, że m.in. branża turystyczna będzie mogła liczyć "na szerokie wsparcie" rządowe.  Jak podkreślił rzecznik rządu, w tej chwili już obowiązują przepisy dotyczące zwolnienia ze składek ZUS, uruchomiane zostało też postojowe.
 
- Kolejne elementy z Polskiego Funduszu Rozwoju zostaną uruchomione niezwłocznie po tym, jak Komisja Europejska zaakceptuje to (...), bo to jest rodzaj pomocy publicznej dlatego musi to przejść specjalną procedurę, ale to powinien być przełom grudnia i stycznia - poinformował.

adm
foto: ilustracyjne
źródło: PAP
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Polus (24 listopada 2020 20:26)
Niestety nie nadajemy się do Europy tam wszystkie niedziele i święta wolne od handlu A u nas wyzysk urzędy teraz powinny pracować w niedzielę
Polus (24 listopada 2020 20:26)
Niestety nie nadajemy się do Europy tam wszystkie niedziele i święta wolne od handlu A u nas wyzysk urzędy teraz powinny pracować w niedzielę

Dodaj komentarz

koronawirus  |   niedziela handlowa  |   handel  |   Wałbrzych  |  

''Dojna Strefa Ludzi PIS'' — konferencja parlamentarzystów Koalicji...

Pechowa ''13'' - Górnik przegrywa z PGE Turów

Jak żona reaguje, kiedy Janusz idzie się pobawić ptakiem?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij