Narkotyki w beczkach ukrytych w lesie
Trzy beczki z narkotykami zakopane w lesie znaleźli policjanci, zatrzymano dwie osoby. W jednej z beczek była płynna amfetamina, z której można uzyskać ponad 45 kg białego proszku. Zabezpieczono też ponad kilogram gotowej amfetaminy i kokainę. Pozostałe pojemniki  trafiły do badań laboratoryjnych.

 


 

 

Beczki znaleziono w odludnym miejscu w lesie w Kotlinie Kłodzkiej, były zakopane w ziemi i zamaskowane. Po zabezpieczeniu beczek różnej pojemności, zbadano zawartość jednej z nich. Znajdowała sie w niej płynna amfetamina, z której można uzyskać ponad 45 kg gotowego narkotyku. 

- Ponadto w beczce znaleziono ponad kilogram gotowej już amfetaminy oraz ponad 50 g kokainy. Pozostałe pojemniki zostały przekazane do badań laboratoryjnych - mówi asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. 

Zatrzymano dwóch mężczyzn, zakopane beczki znajdowały się w pobliżu miejsca zamieszkania jednego z nich. W mieszkaniach zabezpieczono dużą sumę pieniędzy (policja nie podaje jaka to kwota) oraz wagę elektroniczną i woreczki strunowe.  Mężczyźni zostali aresztowani na okres 3 miesięcy, grozi im nawet do 12 lat więzienia.

- Policja planuje kolejne zatrzymania. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze pracują nad tym, by ustalić w niej jak najwięcej szczegółów. Kluczowym będzie wynik badania zawartości pozostałych dwóch zabezpieczonych beczek.  - mówi asp. szt. Monika Kaleta.


adm
foto: Dolnośląska Policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno