Na wigilii tylko 5 osób

Świąta Bożego Narodzenia w reżimie sanitarnym. Rząd przyjął rozporządzenie ograniczające do pięciu liczbę osób, które można zaprosić na spotkania, zebrania i zgromadzenia - w tym wigilię. 

Według rozporządzenia, do 27 grudnia 2020 r. zakazane jest organizowanie "zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie". Do limitu tego jednak nie włącza się: osoby organizującej spotkanie oraz osób z nią zamieszkujących lub gospodarujących. - donosi bussinesinsider.com

Tak jak zapowiadano wcześniej, na Wigilię możemy zaprosić 5 osób nie mieszkających w  miejscu gdzie organizowana jest Wigilia.
 

- Jest to formuła, która ma zachęcić Polaków do tego, żeby przy wigilijnym stole była rodzina najbliższa.  Nie są to i nie będą święta takie, jakie znamy. To będą święta w reżimie sanitarnym. Dlatego zapis, który się pojawia, dotyczy ograniczenia liczby osób – mówi rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz.

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno