Menu

Zatrzymali transport 46 ton odpadów do Polski

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła 2 nielegalne transporty odpadów do Polski. Zatrzymano transport zużytej folii z produkcji rolniczej i złom.

Zatrzymali transport 46 ton odpadów do Polski
Zgorzeleccy funkcjonariusze KAS zatrzymali transport z Francji. Wykryli 21 ton zużytej wielkoformatowej folii z produkcji rolniczej. Z informacji w Bazie Danych Odpadowych wynikało, że polski odbiorca nie posiada zezwolenia na przetwarzanie tego typu odpadów. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.
 
Podczas kontroli transportu z Niemiec, funkcjonariusze KAS wykryli w naczepie tira 25 ton złomu. Kierowca nie posiadał kompletu dokumentów transportowych, a także pojazd z odpadami nie był prawidłowo oznaczony. Zachodzi podejrzenie, że na jednym dokumencie odpady były przewożone wielokrotnie, a przedsiębiorca do którego miał trafić złom nielegalnie świadczy usługi odbioru odpadu.
 
 
Przewoźnikom grozi kara 12 tys. zł, a odbiorcy odpadów do 500 tys. zł.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy Icek Bimbersztajn (28 listopada 2020 18:21)
Cytuję użytkownika: xyz
Zatrzymano. Czyli zamiast odeslac do Niemiec z powrotem, to my będziemy się z tym męczyć.
Dlaczgo męczyć? Aj waj, jak chodzę po Wałbrzychu i okolicach to widzę że Polacy uwielbiają śmieci. Upiększają sobie nimi krajobraz.
Pan (27 listopada 2020 20:58)
Cytuję użytkownika: PO CO NAM ROMEK I PO W MIESCIE??
ha... ciekawe jaki byl cel zrzutu odpadow... centrum Walbrzycha Mobruk?
Celem była twoja melina
Lola (27 listopada 2020 20:18)
Cytuję użytkownika: PO CO NAM ROMEK I PO W MIESCIE??
ha... ciekawe jaki byl cel zrzutu odpadow... centrum Walbrzycha Mobruk?
Zapytaj pisowców bo to oni pozwalają na zasypywanie kraju śmieciami:( To jest innowacyjna Polska według pisu :):)
xyz (27 listopada 2020 18:57)
Zatrzymano. Czyli zamiast odeslac do Niemiec z powrotem, to my będziemy się z tym męczyć.
Yon (27 listopada 2020 16:09)
1 złapali 20 wjechało.
Ksiegowy (27 listopada 2020 14:30)
Odbiorcy nie znajdą bo pewnikim jest to słup a przewoźnikowi i tak się grzywna opłaci. Proszę zauważyć że odpady jada z zachodu a nie ze wschodu, wiec co nam po takich ,,przyjaciołach" co nam odpadt podrzucaja?Juz nigdy na zachodzie nie wrzucę śmieci do kosza, wszystko wyląduje w krzakach i w lasach zachodniej ojropy.
PO CO NAM ROMEK I PO W MIESCIE?? (27 listopada 2020 14:09)
ha... ciekawe jaki byl cel zrzutu odpadow... centrum Walbrzycha Mobruk?

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Dolny Śląsk  |   odpady  |   krajowa administracja skarbowa  |   transport  |   ekologia  |   zanieczyszczenie  |   złom  |   folia rolnicza  |  

Koszykarze przed wyjazdem do Krakowa zwiedzali Książ

Kolejne pobicie: 16-latkowie skopali rówieśnika

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij