Menu

Toyota dezynfekuje bezpiecznie i ekologicznie

Fabryka Toyoty w Wałbrzychu w trosce o bezpieczeństwo swoich pracowników postawiła na nową metodę dezynfekcji elektrostatycznej. Doświadczenia z wałbrzyskiego zakładu mogą wkrótce wykorzystać ośrodki produkcyjne Toyoty w całej Europie.

Toyota dezynfekuje bezpiecznie i ekologicznie
Przestój spowodowany licznymi zachorowaniami wśród pracowników to coś, na co tak duży zakład jak Toyota nie może sobie pozwolić, dlatego już przy pierwszej fali zachorowań w Polsce wdrożono w fabryce wiele rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo.
 
- Zgodnie z ustaleniami wewnętrznego sztabu kryzysowego, w marcu tego roku wdrożyliśmy wewnętrzne standardy, które okazały się spójne z zaleceniami specustawy oraz lokalnej stacji Sanepid. Zaostrzane i ciągle dopracowywane procedury sanitarne polegają między innymi na monitorowaniu temperatury pracowników i podwykonawców, wzmożonej dezynfekcji rąk, obowiązku noszenia masek lub przyłbic oraz zachowywaniu dystansu społecznego - mówi Tomasz Sobczyński, kierownik działu BHP w wałbrzyskiej fabryce Toyoty.
 
 
Jak zapewniają przedstawiciele Toyoty, ideą firmy jest by wszystkie działania były tak jak ich samochody - ekologiczne i bezpieczne. To samo ma się tyczyć metod dezynfekcji wdrożonych w zakładzie, dlatego sięgnięto po najnowsze rozwiązania z zakresu elektrostatyki i urządzenia firmy Victory Innvations.
 
- Bezpieczeństwo pracowników jest dla nas kluczowe, dlatego od początku pandemii poszukujemy coraz skuteczniejszych rozwiązań ale zarazem bardziej ekologicznych. W ostatnim czasie, po wielu poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na metodę oprysku elektrostatycznego. Jest bezpieczna dla pracowników, nie wymaga przewietrzania i żadnych dodatkowych środków, więc zaraz po dezynfekcji pracownicy mogą korzystać z szatni, toalet, centrum szkoleniowego a także z obszarów produkcyjnych. Skuteczność tej dezynfekcji jest o wiele lepsza, niż stosowanych wcześniej rozwiązań. Tę metodę stosujemy już od ponad miesiąca już są nią zainteresowane inne fabryki Toyoty w Europie - mówi Grzegorz Górski, Manager General Affairs / LCO w wałbrzyskiej fabryce Toyoty.
 
 
 
Toyota jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w Wałbrzychu. Szybkość i skuteczność dezynfekcji jest w ich przypadku kluczowa. Elektrostatyka w połączeniu z odpowiednimi środkami bez zawartości chloru i alkoholu gwarantuje spełnienie wszelkich norm ekologicznych, obowiązujących w fabryce.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Tojociarz (1 grudnia 2020 9:14)
Co za durnota. Ja pierdziele
Astro (30 listopada 2020 22:52)
Jest ogłoszony konkurs dla beduinów na kaizen jak bez zdejmowania maski lizać dupę gl-om za nadgodziny. Zielony obóz w zielonym mieście.
pawel (30 listopada 2020 21:59)
Gorzej jak wpadną na pomysł żeby zdezynfekować ale załogę tylko że cyklonem B. W końcu Japończycy mają spore osiągnięcia na polu chemiczno-biologicznym , słynna jednostka 731.
Wkur....ny! (30 listopada 2020 20:36)
Gdyby zaczęli odkażać wszystkich i wszystko z głupoty,TOYOTA byłaby na pierwszym miejscu w rankingu wyleczonych.Niestety.Takiego aerozolu jeszcze długo nie będzie...Życzę niewolnikom wszystkiego naj.....Resztę dopiszcie sobie sami.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Toyota  |   dezynfekcja  |   victory innovations  |   elektrostatyka  |   bezpieczeństwo  |   ekologia  |  

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Rekordowa aukcja na Gali Ambasadorów

Górnik ''przegonił'' Dziki z Warszawy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij