Menu

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w styczniu ?

- Jeżeli szczepionka na COVID-19 trafi do Polski na przełomie grudnia i stycznia, będziemy gotowi w styczniu do rozpoczęcia programu szczepień - zapowiedział dziś szef KPRM Michał Dworczyk. Szczegółowe informacje ma ogłosić w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w styczniu ?
Szef KPRM został zapytany w TVN24, kiedy pierwszy polski pacjent zostanie zaszczepiony na COVID-19.

- To przede wszystkim zależy od producentów i dostawców szczepionek. Zgodnie z ich deklaracjami, te szczepionki trafią na przełomie grudnia i stycznia do Polski. W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ogłosi założenia programu szczepień, który się rozpocznie w Polsce niezwłocznie po tym, jak szczepionki zostaną do naszego kraju dostarczone - powiedział.
 
Dodał, że zgodnie z deklaracjami producentów szczepionki powinny trafić do Polski na przełomie grudnia i stycznia.

- Jeżeli tak się stanie, my będziemy gotowi w styczniu do rozpoczęcia całego programu szczepień - powiedział Dworczyk pytany, czy szczepienia są możliwe już w styczniu.
 
 
W kontekście poniedziałkowego wpisu premiera w mediach społecznościowych, który brzmi: "Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa".

Dworczyk został zapytany, czy będą zmiany w planach np. dotyczących kumulacji ferii. Szef KPRM odpowiedział, że nie ma takiej dyskusji.

- Nie sądzę, żeby ona się pojawiła. Mamy okres, kiedy pandemia cały czas jest groźna i nie możemy ryzykować zdrowiem i życiem Polaków. - podkreślił Dworczyk.
 
Dworczyk został też zapytany o poniedziałkową wypowiedź wicepremiera Jarosława Gowina, który stwierdził, że w poprzednią niedzielę zadzwonił do niego prezydent Andrzej Duda i "bardzo stanowczo" powiedział mu, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków narciarskich. Według Gowina, prezydent zaapelował też, aby wypracował on "wraz z branżą narciarską, specjalne procedury sanitarne". "Co też się stało i co umożliwiło otwarcie stoków" - dodał Gowin.
 
W reakcji na tę wypowiedź szef KPRM stwierdził, że nie są to decyzje wicepremiera, a Rady Ministrów.

- Nie znam tej wypowiedzi i o tyle wydaje mi się to niemożliwe, że wszystkie tego rodzaju decyzje są omawiane na rządowym zespole zarządzania kryzysowego, a potem w tej sprawie, w takich konkretnych ograniczeniach, to Rada Ministrów podejmuje rozporządzeniem decyzję - powiedział Dworczyk.

adm
foto: ilustracyjne
źródło: PAP
redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

analityk medyczny (1 grudnia 2020 10:59)
tak jak jest śmieciowe żarcie GMO tak ma powstać HOMO GMO sterowalny przez 5G
pawel (1 grudnia 2020 10:42)
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego przeprowadzili anonimową ankietę wśród pracowników służby ochrony zdrowia, pracujących w całej aglomeracji Los Angeles. Aż 66,5 proc. lekarzy wskazało, że spróbuje „opóźnić szczepienie”. Nie zamierzają podawać szczepionki na koronawirusa od razu, gdy stanie się dostępna na rynku. Zamiast tego planują zbierać wszelkie dane o jej bezpieczeństwie. Spośród tych ankietowanych 76 proc. osób jako największą obawę przed szczepionką na Covid-19 wskazało jej „przyspieszone powstanie”. Susan Bailey, prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy, powiedziała na antenie CNN, że liczba lekarzy wyrażających wątpliwości co do szczepionki była „bezprecedensowa”, co z kolei stanowi „realne zagrożenie” dla zaufania do szczepionek wśród społeczeństwa. Z kolei CNBC relacjonowało zdalne posiedzenie Komitetu Doradczego ds. Praktyk Szczepień. Przyznano na nim, że szczepionka przeciw Covid-19 może wywoływać skutki uboczne zbliżone do… Covid-19. Wśród ochotników szczepień, po zaaplikowaniu substancji, u wielu zaobserwowano bóle mięśni, głowy, gorączkę czy dreszcze. Dr Sandra Fryhofer przytaczała relację jednego z uczestników badań, który zeznał, że po szczepionce firmy Moderna „był bardziej chory niż kiedykolwiek wcześniej”. WHO uważa natomiast, że wątpliwości wobec szczepionki na koronawirusa to „największe globalne zagrożenie dla zdrowia publicznego”. Organizacja zatrudniła już firmę PR Hill+Knowlton, która ma przeprowadzić zakrojoną akcję „ocieplania wizerunku” szczepionki. Zatrudni do tego celebrytów, influencerów, aktorów czy sportowców.
pawel (1 grudnia 2020 10:33)
A to news z 26 listopada ale chyba pominięty dotyczący tego dziadostwa polskich służb .Rządowa aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe dostała aktualizację, po której potrafi wymieniać informacje o zakażonych koronawirusem z zagranicznymi programami stworzonymi w tym samym celu. Jak się okazuje, Polska jest 8. państwem Unii Europejskiej, które wraz ze swoją aplikacją do walki z COVID-19 dołączyło do tzw. Bramy Federacyjnej (EFGS) utworzonej przez Komisję Europejską. Dzięki takiemu posunięciu, STOP COVID – ProteGO Safe może wyświetlać powiadomienia o bliskim kontakcie z osobą z COVID-19 także wtedy, kiedy chodzi o osobę zza granicy. Współpracujące w tym zakresie ze sobą Państwa to – poza Polską – Niemcy, Irlandia, Włochy, Hiszpania, Łotwa, Dania oraz Chorwacja. Polacy wyjeżdżający do tych krajów (na przykład w celach zawodowych) nie muszą już instalować lokalnych aplikacji powiadamiających o koronawirusie; STOP COVID – ProteGO Safe sprawdzi się w tej roli tak samo dobrze. Czechy, Holandia, Cypr, Austria, Portugalia, Finlandia, Litwa, Słowenia oraz Norwegia już teraz są na etapie przyłączania lub mają to w planach.
Jestem (1 grudnia 2020 10:23)
Podobno jednym ze skutków ubocznych jeśli się pojawią jest chęć pociągnięcia do odpowiedzialności ludu nad idiotami, którzy myślą, że nie poniosą nigdy żadnej odpowiedzialności z żadnych swoich działań. Spekuluję tylko bo to może być przypadek 1 na 38 milionów.

Dodaj komentarz

Mniej Polaków w kościołach

Grypa w natarciu, rekordowo niska liczba szczepień

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij