Menu

Ponad 9 tysięcy nowych zakażeń i 449 ofiar koronawirusa

Dziś liczba nowych przypadków wykrycia koronawirusa wzrosła prawie dwukrotnie w porównaniu do wczorajszego, wyjątkowo niskiego poziomu. Niewiele brakuje by przekroczyć barierę miliona zakażonych osób w Polsce. Dziś odnotowano prawie 450 zgonów powiązanych z koronawirusem

Ponad 9 tysięcy nowych zakażeń i 449 ofiar koronawirusa
Mamy 9 105 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: 
kujawsko-pomorskiego (1214), 
śląskiego (1084), 
wielkopolskiego (796), 
mazowieckiego (765), 
dolnośląskiego (717), 
łódzkiego (615), 
lubelskiego (547), 
warmińsko-mazurskiego (534), 
małopolskiego (486), 
zachodniopomorskiego (461), 
pomorskiego (443), 
opolskiego (361), 
 
 
podkarpackiego (346), 
świętokrzyskiego (264), 
podlaskiego (216), 
lubuskiego (187). 
 
69 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
 
Z powodu COVID19 zmarło 68 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 381 osób.
 
Liczba zakażonych koronawirusem:  999 924/17 599 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 
W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń. 
 
Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: www.gov.pl/raport-zakazen.

 

Dziś wyzdrowiało 20 075 pacjentów. Liczba aktywnych przypadków spadła do 384 736.

 

 

opr.plr

foto: pixabay

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ksiegowy (1 grudnia 2020 16:04)
Polsat juz tego lekarza nie zaprosi bo powiedział prawdę o koronaprzekrecie, po prostu hit; https://youtu.be/195yHZ9UtDk
analityk medyczny (1 grudnia 2020 15:41)
WYDAWANIE DZIESIĄTEK MILIARDÓW NA NIC NIE WARTE TESTY PCR I NA TEJ PODSTAWIE WYSYŁANIE LUDZI DO ARESZTÓW DOMOWYCH TO PO PROSTU ZBRODNIA PISOŻYDÓW. DO TEGO PRAKTYCZNIE 100% BLOKADA WSZYSTKICH POZ, POWODUJĄCA WZROST ŚMIERTELNOŚCI TO KOLEJNA ZBRODNIA. NIE LICZĄC JUŻ TEGO, ŻE POZ DOSTAJĄ CO MIESIĄC ABONAMANENT OD KAŻDEGO ZAPISANEGO PACJENTA, A JEDNOCZĘSNIE ODMAWIAJA UDZIELANIA ZAKONTRAKTOWANYCH I PRZEDPŁACONYCH USŁUG.
pawel (1 grudnia 2020 15:25)
Nie za bardzo jest tu co komentować , bo co pisać , że na skutek zamknięcia służby zdrowia w marcu przez radę ministrów wzrosła ilość zgonów o ponad 50 tysięcy , wcześniej tego nie było widać ,ale po paru miesiącach są rezultaty ,niestety tragiczne. I że te tragedie wynikają nie z zarażeń na covid tylko zostały spowodowane reżimem administracyjnym dla pacjentów niecovidowych i to ci umierają masowo tworząc nadwyżkę martwych Polaków.Ale przecież Morawiecki dalej ma uśmiech na ustach.
Janusz (1 grudnia 2020 14:00)
a gdzie pawel, linki mu się skończyły? a może wziął się w końcu do roboty..

Dodaj komentarz

Wałbrzych. Polska  |   koronawirus  |   statystyka  |   zachorowania  |   nowe przypadki  |   zgony  |   wyzdrowienia  |   covid-19  |   sars cov-2  |  

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Koronawirus: 550 zakażeń na Dolnym Śląsku w ciągu tygodnia

Czy w Wałbrzychu wrócą masowe punkty szczepień?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij