Słodka pomoc dla Amelki i Nadii

Miłośnicy słodkości w Mikołajki będą mieli okazję zaspokoić swoje kubki smakowe i jednocześnie okazać serce dzięki wspólnej akcji Manufaktury Lodów Naturalnych i Wałbrzyskiego Bractwa Motocyklowego. Podczas akcji zbierane będą fundusze na leczenie Nadii i Amelki.

6 grudnia 2020 w Mikołajki, w Manufakturze Lodów Naturalnych w Świebodzicach zorganizowany będzie MIKOŁAJKOWY CHARYTATYWNY DZIEŃ SŁODKOŚCI. Będą ciasta, ciasteczka, desery, gofry bąbelkowe i pyszna kawa. Cały dochód tego dnia zostanie przeznaczony na zbiórkę dla Nadii. Organizatorzy zapowiadają też niespodzianki a wspierać ich będzie Wałbrzyskie Bractwo Motocyklowe, więc oprócz słodyczy miłośnicy dwuśladów również powinni zjawić się w Mikołajki w Świebodzicach przy ul. Henryka Pobożnego 15.
 
 
Nadia zmaga się z bardzo ostrą odmianą białaczki. Obecnie jest w trakcie chemii podtrzymującej. Zdaniem lekarzy jedyną szansą jest bardzo nowoczesna terapie CAR-T, dostępna w Polsce dopiero od ubiegłego roku. Polega na pobraniu pacjentowi komórek, a następnie “przeprogramowaniu” ich w taki sposób, aby nauczyły się atakować i zwalczać komórki nowotworowe.
 
Zbiórka dla Nadii na portalu siepomaga okazała się wielkim sukcesem i dziewczynka ma szansę wyzdrowieć po niezwykle drogiej terapii. Na pomoc czeka jednak nadal 17-mieisęczna Amelka ze Strzegomia, u której zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni (SMA).  Czasu jest niewiele bo terapię można zastosować u dziecka do 13,5 kg a Amelka waży już ok 10 kg. Do zebrania jest ogromna suma ponad 9,2 mln zł.
 

Zbiórka dla Amelki na portalu siepomaga - kliknij tutaj

 

Cały dochód ze słodkich Mikołajek w Manufakturze Lodów Naturalnych w Świebodzicach zostanie przekazany na leczenie obu dziewczynek.

 

opr.plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno