Dożywocie za zabójstwo czterech osób
Najpierw pił z nimi alkohol, później zamknął ich w pomieszczeniu i podpalił - zginęły cztery osoby. Przed jeleniogórskim sądem zapadł wyrok w sprawie zabójstwa czterech osób. 63-letni Jacek B. został skazany na dożywotnie więzienie. 
 
 
 
Do zabójstwa doszło 15 lutego ubiegłego roku w Szklarskiej Porębie. W godzinach popołudniowych przypadkowe osoby zauważyły pożar budynku dawnego pensjonatu. Po ugaszeniu pożarau, w budynku na drugim piętrze  znaleziono zwłoki czterech osób.
 
Jak staliła prokuratura, tego dnia od wczesnych godzin porannych w jednym z pomieszczeń pięcioro znajomych piło alkohol. Po południu  jeden z uczestników imprezy wyszedł z budynku, zamknął drzwi i zablokował wejście fotelem, który podpalił.
 
W budynku szybko rozprzestrzenił się ogień, zamknięte w pomieszczeniu cztery osoby zginęły w pożarze (dwie kobiety oraz dwaj mężczyźni w wieku od 55 do 65 lat).

Jackowi B., który podpalił pomieszczenie przedstawiono zarzut zabójstwa czterech osób oraz sprowadzenia pożaru. Na wniosek prokuratury mężczyzna trafił do aresztu. W lutym 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia.
 
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał Jacka B. za winnego i wymierzył mu karę dożywotniego więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. 63-letni Jacek B. nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Był już wcześniej karany sądownie.
 
adm
foto: monter
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno