Świebodzice mają rzecznika praw kobiet

W Świebodzickim urzędzie miejskim powołano pełnomocnika ds. kobiet. Została nim Justyna Gąsior. Nauczycielka, którą kuratorium oświaty chce ukarać za udział w strajku kobiet

- Funkcja pełnomocnika ds. kobiet utworzona w naszym mieście, to działanie innowacyjne w skali regionu. Ościenne miasta nie posiadają osoby dbającej i reprezentującej wartości ważne dla kobiet - mówi Paweł Ozga burmistrz miasta.

 

Justyna Gąsior jest szanowanym i doświadczonym filologiem polskim w Szkole Podstawowej Integracyjnej. Na co dzień bardzo zaangażowana w akcje charytatywne, społeczne. Jest liderką Szlachetnej Paczki, organizatorką dyktanda miejskiego, akcji szycia laleczek dla UNICEF, organizacji pomocy schroniskom dla zwierząt i hospicjum dziecięcym, lokalnym przedsiębiorcom, ambasadorką praw uczniowskich, ponadto działa bardzo aktywnie na rzecz kobiet, promuje działania antyprzemocowe, wspiera kobiecą twórczość artystyczną i literacką, a także staje w obronie praw kobiet.

 

Zadaniem pełnomocnika w Gminie Świebodzice będzie: podejmowanie działań na rzecz kobiet i równości szans, w tym w szczególności dotyczącej promocji zatrudnienia, aktywizacji zawodowej, ochrony przed przemocą oraz równouprawnienia kobiet we wszystkich dziedzinach życia oraz wspieranie kobiecej w ich twórczości artystycznej i literackiej.

 

Dyżury pełnione przez Panią Justynę będą w poniedziałki od godz. 16:00 do 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach, przy ul. Wolności 13.

 

info i foto: swiebodzice.pl

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno