Wręczono odznaczenia ''Przyjaciel Dziecka''

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przyznało trzy nowe odznaczenia dla pań, które aktywnie włączają się w inicjatywy skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Na wniosek Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień - Konradów oraz podopiecznych odznaki "Przyjaciel Dziecka" otrzymały: sekretarz Miasta Wałbrzycha Joanna Stypułkowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marzena Radochońska oraz kierownik biura obsługi klienta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Beata Karzyńska.
 
- Panie wspierają organizację wszystkich imprez okolicznościowych, pomagają osobiście, przekazują dary na rzecz dzieci. My jako Towarzystwo również wspieramy wszystkie imprezy organizowane przez Radę Wspólnoty Samorządowej i panie swoją pracą również się angażują. Tylko wspólnie możemy cokolwiek zdziałać - mówi Ilona Socha, prezes zarządu oddziału powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wałbrzychu.
 
- Bardzo doceniam pracę społeczną na rzecz naszej dzielnic - Białego Kamienia i Konradowa. Podkreślam, że panie od wielu lat wspierają naszą wspólnotę a odznaczenia zostały przyznane na wniosek dzieci. To one pisały listy i wnioski a ja za pośrednictwem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci skierowałem pisma do Warszawy i jestem dumny, że odznaki zostały przyznane - mówi Ryszard Nowak, przewodniczący RWS Biały Kamień - Konradów.
 
 
Wyróżnione panie podkreślają, że odznaczenie jest miłym i mobilizującym gestem ze strony Towarzystwa a najlepszą nagrodą za ich pracę jest uśmiech dziecka.
 
- Każdy z nas pomaga bezinteresownie i chętnie. najmłodszym pomaga się najfajniej bo uśmiech dziecka, które rozpakowuje prezenty jest bezcenny. Nie oczekujemy za to nagród, pochwał, dyplomów czy medali, niemniej takie dni jak dzisiaj, gdy otrzymuje się taką wspaniałą odznakę to po prosty serce rośnie - mówi sekretarz Miasta Wałbrzycha Joanna Stypułkowska.
 
 
- Należę do grona osób aktywnych, dlatego tak się przytuliłam do tej wspólnoty bo tu wszyscy działają by pomagać bliźnim. Lubię pomagać, dlatego tu jestem. Przy okazji dzielę się tym, co mam i robię to chętnie - mówi kierownik biura obsługi klienta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Beata Karzyńska.
 
 
- Pan Ryszard przyciąga do siebie wiele osób i fantastycznie działa tutaj w dzielnicy Biały Kamień. Przyciągnął między innymi mnie i mam czasami możliwość wspomóc wspólnotę finansowo lub udzielając różnego rodzaju porad mieszkańcom dzielnicy - mówi dyrektor PUP w Wałbrzychu Marzena Radochońska.
 
 
Odznaczone panie otrzymały listy gratulacyjne od posłanki Katarzyny Izabeli Mrzygłockiej oraz osobiste gratulacje od wiceprezydent Wałbrzycha Sylwii Bielawskiej.
 
- Bardzo serdecznie im dziękujemy za okazywane serce, że poświęcają swój prywatny czas, by pomagać dzieciom. Pamiętajmy, że mamy dziś trudny czas a pomoc osób trzecich jest tą decydującą. Poświęcenie się dla drugiej osoby to najlepszy prezent, jaki można obecnie sprawić każdemu, niezależnie od wieku - podsumowuje wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno