Prawdopodobnie jutro dowiemy się co z kolędą
Co z kolędą? Czy księża odwiedzą wiernych po świętach? Parafie czekają na decyzję kurii. Prawdopodobnie jutro odbędzie się spotkanie dziekanów. 

Parafie nie otrzymały jeszcze konkretnych wytycznych dotyczących tego, jak ma wyglądać wizyta duszpasterska w dobie pandemii. Zależeć to będzie od konkretnych diecezji. Musi zostać wydany dekret biskupa.

 

Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy. Z powodu pandemii wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.
 
W informacji przekazanej w poniedziałek PAP przez biuro prasowe Episkopatu ks. Leszek Gęsiak przypomniał, że "każdy biskup decyduje o tym, w jakiej formie przeprowadzić tegoroczną +kolędę+". Wyjaśnił, że wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie.
 
Kilka dni temu  ksiądz Daniel Marcinkiewicz z diecezji świdnickiej  poinformował nas - Temat wizyty duszpasterskiej będzie omawiany podczas najbliższej konferencji księży dziekanów. Ksiądz Biskup zanim podejmie stosowne decyzje w tej sprawie pragnie wysłuchać gremium doradczego zgodnie z wytycznym Kodeksu Prawa Kanonicznego, śledząc tym samym dane resortu zdrowia dotyczące liczby zakażeń koronawirusem. W związku z tym, informacja na temat wizyty duszpasterskiej w diecezji będzie podana w późniejszym czasie.
 
 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno