Menu

Ponad 13 tys nowych zachorowań i 531 ofiar koronawirusa

Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia mówią o 13239 nowych zakażeniach koronawirusem i ponad 530 zmarłych. Dziś wyzdrowiało ponad 19 tysięcy pacjentów więc liczba aktywnych przypadków nadal spada.

Ponad 13 tys nowych zachorowań i 531 ofiar koronawirusa
Mamy 13 239 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: 
mazowieckiego (1643), 
wielkopolskiego (1380), 
śląskiego (1355), 
kujawsko-pomorskiego (1081), 
zachodniopomorskiego (999), 
warmińsko-mazurskiego (964), 
łódzkiego (915), 
dolnośląskiego (828), 
pomorskiego (813), 
lubelskiego (713), 
małopolskiego (599), 
lubuskiego (482), 
opolskiego (449), 
podlaskiego (373), 
podkarpackiego (324), 
 
 
świętokrzyskiego (252). 
 
69 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
 
Z powodu #COVID19 zmarło 110 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 421 osób.
 
Łączna liczba zakażonych koronawirusem: 1 041 846 / 19 359 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 
Dziś wyzdrowiało 19 853 pacjentów a w sumie już 666 413 Polaków pokonało koronawirusa. Liczba aktywnych przypadków spadła do 356 074.
 
W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń. 
 
Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: www.gov.pl/raport-zakazen.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Grześ (4 grudnia 2020 12:48)
Co to jest KORPONAWIRUS można zapoznać się tutaj. https://pl.wikipedia.org/wiki/Koronawirusy. Niech marni dziennikarze z marnego portalu się z tym zapoznają. Byle katar to koronawirus. Niech oszuści z rządu pofdają prawdziwe dane o wirusie SARS_19. Proszę poczytać o metodach wykrywania, pobierania próbek i t p. Jak tylko widzę w tytule artykułu KORONAWIRUS bierze mnie na wymioty. Nie neguję tej zarazy ale chcę dowiedzieć ssię prawdy. Kombinatorzy na naszej i waszej niewiedzy zarabiają miliony.
pawel (4 grudnia 2020 12:13)
„Ludzie, którzy się zaszczepią, będą musieli trzymać się tych samych zasad, co wszyscy inni, ponieważ nie wiemy, czy szczepionka powstrzyma ludzi przed nosicielstwem wirusa i przekazywaniem go innym. Wiele czasu potrwa ustalenie, jaki wpływ na przenoszenie wirusa będzie miało podanie szczepionki. Będziemy musieli być w punkcie, w którym znaczna część populacji została zaszczepiona, zanim zdobędziemy te dowody” – mówi cytowane przez „Daily Telegraph” źródło rządowe.Jak mówią cytowane przez „Daily Telegraph” źródła rządowe, prawdopodobnie miną miesiące zanim będzie możliwe zrezygnowanie z obowiązkowej izolacji w przypadku kontaktu z osobą zakażoną.@@@@@@@@@@ Nie prawda , po szczepieniach wraca normalność , znowu fake newsy , bo jak , to nie wraca ? A tam nie wraca , wariat znowu wkleja , już jest namierzony , pałami i na dołek , się na pewno nauczy szacunku do prawdy objawionej grupy ewangelistów.
pawel (4 grudnia 2020 12:09)
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała kolejne instrukcje związane z zabezpieczaniem się przez zakażeniem koronawirusem. Tym razem okazuje się, że powinniśmy zakładać maseczki podczas podejmowania gości we własnym domu.Co ciekawe, mimo kolejnych zaleceń WHO przyznaje, że nie ma dowodów na skuteczność maseczek w zapobieganiu zakażeniem. „Jak na razie istnieją tylko ograniczone i sprzeczne ze sobą dowody naukowe na temat skuteczności maseczek w ochronie przed zarażeniem wirusem Sars-CoV-2” – podaje organizacja.$$$$$$$$$$Znowu dezinformacja , to nie może być prawda , TVN i TVP nie mówią o tym , czyli fake newsy bo jedynie te telewizje mówią prawdę.
pawel (4 grudnia 2020 12:06)
Adam Niedzielski - – W tej chwili analizujemy różne warianty i jak pokażemy państwu tę strategię czy narodowy program szczepień covidowych, to tam elementem będą również takie zachęty, które będą powodowały, że osoby zaszczepione będą mogły nie podlegać obostrzeniom, ale obostrzeniom wybranym. Na tę chwilę nie ma jeszcze decyzji jakie to będą wskazania, także proszę o cierpliwość – powiedział szef resortu zdrowia. Znowu fake news , szuria ,szuria , minister nic takiego nie powiedział , uwaga to może być teoria spiskowa czyli fake news -wklejacza prosimy pałami i do wariatkowa.
pawel (4 grudnia 2020 12:02)
– Mieszkańcy Walii, którzy poddadzą się szczepieniu na koronawirusa otrzymają specjalny, spersonalizowany karty szczepień, które będą potwierdzał przyjęcie szczepionki – poinformował Vaughan Gething, minister zdrowia.– Osoby, które przyjmą szczepienie przeciwko Covid-19 otrzymają kartę szczepień NHS Wales, wielkości karty kredytowej, która będzie zawierała nazwę szczepionki, datę szczepienia i numer serii każdej z podanych dawek – poinformował Gething.Po co taka możliwość potwierdzenia szczepienia? Minister Zdrowia wyjaśnia, że potwierdzenia mogą wymagać obiekty gastronomiczne i rozrywkowe. – Myślę, że przekonacie się, że restauracje i bary, kina i obiekty sportowe, prawdopodobnie będą korzystać z tego systemu – dodał.##### Uwaga , to może być teoria spiskowa , znowu szur to wkleił , co nie ? Pewnie antyszczepionkowiec i dziecko z aluminiowym kapturem.
Joker (4 grudnia 2020 11:05)
Co tutaj owijać w bawełnę większość mojej rodziny i znajomych juz przechorowała tan cały covid jak i zapewne was wszystkich.Ilu było takich co miało objawy i siedziało cicho w domu ?

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   koronawirus  |   covid-19  |   statystyka  |   zachorowania  |   ozdrowieńcy  |   nowe przypadki  |  

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Siatkarska sobota na Hali Wałbrzyskich Mistrzów

Koszykarska Barbórka

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij