Menu

Przejechał mężczyznę leżącego na jezdni - jest akt oskarżenia

Zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał taksówkarz, który w ubiegłym roku przejechał mężczyznę leżącago na ulicy. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, grozi mu do 8 lat więzienia. 


 

Przejechał mężczyznę leżącego na jezdni - jest akt oskarżenia
Do wypadku doszło w wigilijną noc w ubiegłym roku na ulicy Wrocławskiej w Świdnicy. Po leżącym na jezdni 41-latku przejechał samochód, mężczyzna zmarł. 

Nie wiadomo było, czy mężczyzna zmarł na skutek potrącenia, czy zginął wcześniej. Przeprowadzono dwie sekcje zwłok. Początkowe ustalenia śledczych wskazaywały, że 41-latek zmarł na skutek potrącenia. Druga sekcja wskazała, że powodem śmierci były obrażenia, które powstały w wyniku przejechania mężczyzny.
 
- Wyniki uzupełniającej sekcji zwłok wykluczyły uderzenie i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Teraz śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym - mówi prokurator  Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, Marek Rusin.

Po roku od wypadku taksówkarz usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zdaniem prokuratury taksówkarz nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował jazdy do panujących wówczas warunków

- Jechał ze zbyt dużą prędkością i nie obserwował w sposób należyty drogi, w związku z czym najechał na mężczyznę, który leżał na plecach na jezdni w miejscu niedozwolonym. Obrażenia spowodowane najechaniem były przyczyną śmierci 41-latka - mówił prokurator Marek Rusin w rozmowie z portalem swidnica24.pl.
 
 
Taksówkarzowi grozi do 8 lat więzienia, meżczyzna nie przyznał się do winy. 
 
adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jebac sady (6 grudnia 2020 23:40)
Bez kitu, tyle pytań tak mało odpowiedzi. Temida jest ślepa...
Astro (6 grudnia 2020 22:00)
Nie wiadomo czy ofiara była trzeźwa czy leżała w wyniku choroby czy zasłabnięcia,bo leżąc stwarzała zagrożenie w ruchu dla siebie i kierowców.Jaka byłaby kwalifikacja czynu gdyby kierowca chcąc ominąć w ciemnościach leżącego spowodowałby np. zderzenie z innym pojazdem?Czy to normalne że ktoś może leżeć w nocy na ulicy i należy to przewidzieć?Może ustwić stosowny znak jak np.ostrzega się o dzikiej zwierzynie na jakimś odcinku drogi.Dlaczego stygmatyzowane jest to kim jest osoba prowadząca auto
Wat (6 grudnia 2020 17:17)
A po jaka cholerę leżał na ulicy. Ulica to nie miejsce na takie rzeczy.

Dodaj komentarz

prokuratura  |   Świdnica  |   policja  |   997  |   112  |   taksówkarz oskarżony  |   przejechał samochodem po mężczyxnie  |  

Konkurs fotograficzny: Świątecznie w Świdnicy. Do wygrania tysiąc zł.

4,5 mln zł. na aktywizację zawodową imigrantów z Ukrainy

Cegłówką w sklepową szybę... bo zabrakło mu piwa

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij