Menu

Budują Skodę dla Amelki - będzie wielka licytacja

Pasjonaci motoryzacji ze Strzegomia chcą odrestaurować stary samochód, przerobić go na rajdówkę a następnie wystawić na licytację na rzecz leczenia chorej na SMA Amelki Gmyrek.

Budują Skodę dla Amelki - będzie wielka licytacja
Na ratowanie Amelki potrzeba ponad 9 milionów złotych, dlatego coraz więcej osób z coraz śmielszymi projektami włącza się w tę bardzo wymagającą zbiórkę. Jednym z ciekawszych pomysłów jest inicjatywa moto-maniaków ze Strzegomia. Wzięli oni na warsztat starą Skodę Favorit, która lata świetności ma dawno za sobą. Planują jej pełne odrestaurowanie i nie tylko.
 
- Skoda przechodzi kapitalny remont nadwozia i całej mechaniki, będzie wizualnie w stylu rajdowym, tak żeby się ładnie prezentowała i była w stanie mechanicznym perfekcyjnym. W akcję zaangażowało się kilka okolicznych firm  z branży motoryzacyjnej oraz osoby prywatne. Wszyscy działamy charytatywnie a całkowity dochód z licytacji przekażemy na leczenie Amelki Gmyrek - mówi organizator akcji Łukasz Kondak.
 
 
Mechanicy pracują nad Skodą charytatywnie, natomiast na inne koszty udało się pozyskać wsparcie od sponsorów, lokalnych firm i instytucji. Ekipa podzieliła się na grupy i każda zajmuje się innym elementem od mechaniki, przez blacharstwo po detaling. Ich plan to skończyć auto jeszcze przed świętami a następnie wystawić na licytację.
 
 
 
Kibicujemy i mamy nadzieję, że znajdą się osoby gotowe otworzyć serca i portfele by auto, które zyska nowe życie, również pomogło uratować życie małej Amelki. Poinformujemy was również, kiedy ruszy licytacja.
 
 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Halina (13 marca 2021 21:57)
Te miliardy co poszły na TVP uratowałyby wiele dzieci ze SMA ale rząd interesuje się tylko utrzymaniem się przy wladzy13CZ
Jerzy (12 grudnia 2020 14:05)
Jest to coś fajnego . Ale wkurza mnie świadomość że Państwo razem z Panią GODEK tak bardzo chroni życia tych co poza łonem matki nie są w stanie żyć. Natomiast żadna rządowa menda iGODEK nie interesuje się dzieckiem które żyje ,i ma szansę dalszego życia tylko niema Amelka 9 milionów to rząd i GODEK aktywistką ratowania nie narodzonych dzieci skazują na śmierć AMELKE jeżeli dobrzy ludzie nie uzbierają 9 mil. na ratowanie .

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Strzegom  |   Amelka  |   SMA  |   charytatywnie  |   skoda  |   rajdówka  |   budowa  |   motoryzacja  |  

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Oddaj krew dla dzielnego strażaka

Dlaczego w najbliższy piątek wałbrzyski Aqua Zdrój będzie w Polsacie?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij