Budują i remontują drogi w gminie Czarny Bór

Z punktu widzenia gminy i jej mieszkańców to ważne inwestycje, na które wydano prawie 1,5 mln zł. Na prace przy trzech drogach udało się pozyskać 535 440 zł.

- Gmina Czarny Bór w ostatnim czasie wykonała serię inwestycji drogowych, na których dofinansowanie otrzymała z Samorządu Województwa. Dziękuję  Wicemarszałkowi  Województwa Dolnośląskiego  – Grzegorzowi Macko za ogromną aktywność w regionie oraz zrozumienie potrzeb mieszkańców gminy Czarny Bór – mówi Adam Górecki, wójt gminy podczas oficjalnego otwarcia drogi transportu rolnego Czarny Bór-Borówno-Witków.
 
Ta inwestycja, podobnie jak droga w Witkowie i Jaczkowie, otrzymały dofinansowanie z dotacji na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych z Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Dolnośląskiego. Wartość prac na drodze Czarny Bór-Borówno-Witków wyniosła ponad 970.000,00 zł, przy dofinansowaniu na poziomie 346.200,00 zł. Przebudowa drogi w Jaczkowie pochłonęła kwotę ponad 90.000,00 zł przy dofinansowaniu 30.240,00 zł. Odbudowę drogi w Witkowie (naprzeciw remizy strażackiej), która prowadzi w kierunku Masywu Trójgarbu udało się zrealizować za kwotę ponad 414.000,00 zł, przy wsparciu w wysokości 159.000,00 zł. Uśredniając, realizacja powyższych inwestycji odbyła się przy  dofinansowaniu ze środków zewnętrznych na poziomie ponad 35% wartości całkowitej.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno