Menu

Do 'skarbówki' przez internet

Ponad 19 tys. klientów dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skorzystało z nowej usługi „umów wizytę w urzędzie skarbowym”.
Do 'skarbówki' przez internet
26 października 2020 r. został uruchomiony nowy model obsługi podatników
w dolnośląskich urzędach skarbowych. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie jest możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Podatnicy doceniają nową usługę – skorzystało z niej już 19 tys. klientów na Dolnym Śląsku.
 
"Umów wizytę w urzędzie skarbowym" i nowy model obsługi podatników są już dostępne w całym kraju. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo podatników i komfort przy załatwianiu spraw. Unikniemy niepotrzebnego czekania w kolejce i zadbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.
 
- Oczywiście przypominam, że wiele spraw można załatwiać online. Jeśli jednak jest konieczna wizyta w urzędzie skarbowym, umawiajmy się na nią z wyprzedzeniem, korzystając z nowej usługi lub telefonicznie – apeluje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy dolnośląskiej KAS.
 
Nowy model obsługi uruchomiono pilotażowo latem tego roku w urzędach skarbowych w województwach podlaskim i wielkopolskim.
 
Jak się umówić na wizytę?
- przez internet – możesz skorzystać z elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub swojego urzędu skarbowego,
 
 
- telefonicznie – numery telefonów sprawdzisz na stronie www swojego urzędu skarbowego,
 
- w urzędzie – podczas osobistej wizyty w punkcie „Umawianie wizyt", który znajduje się blisko wejścia.
 
Inne sposoby załatwiania spraw online
 
Urzędnicy zachęcają do dalszego korzystania z dotychczasowych zdalnych form załatwiania spraw w urzędach skarbowych. Oprócz infolinii Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) i możliwości załatwienia swoich spraw podatkowych przez strony podatki.gov.pl i biznes.gov.pl, dostępne są też specjalne numery telefonów w urzędach skarbowych. Można je znaleźć na stronach internetowych urzędów w zakładce Kontakt.
 
Ważne: ze względu na sytuację epidemiczną do urzędu umawiajmy się tylko, jeśli jest to niezbędne, a wizytę zarezerwujmy przez internet lub telefonicznie.
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Gnębiony podatnik (13 grudnia 2020 14:49)
"skorzystało" Jaka to korzyść i kto skorzystał???

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   urząd skarbowy  |   KAS  |   krajowa administracja skarbowa  |   online  |   wizyta  |  

Legendy motoryzacji w doskonałej formie (FOTO+VIDEO)

History Hiking: Miejsce zbrodni sprzed lat. Co stało się w lesie na...

Gang akcyzowy rozbity. Straty Skarbu Państwa mogły sięgać 200 mln zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij