Menu

Przedświąteczna przysięga Terytorialsów

W sobotę 12 grudnia ponad 50 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej i 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej z satysfakcją i dumą wypowiedzieli słowa roty przysięgi „Ja żołnierz Wojska Polskiego, Przysięgam...”.

Przedświąteczna przysięga Terytorialsów
Uroczystość z powodu zagrożenia epidemiologicznego została przeprowadzona w warunkach wzmożonego bezpieczeństwa sanitarnego, z ograniczoną liczbą gości na terenie jednostki wojskowej 10 Brygady Kawalerii Pancernej. 10 BKPanc wystawiła również poczet ze sztandarem oraz kompanię reprezentacyjną.
 
 
Podczas, gdy większość z nas pierwsze dni grudnia spędziło na zakupach mikołajkowych i przygotowaniu do świąt - żołnierze, poświęcili na służbę Ojczyźnie. Uczestniczyli w intensywnym szkoleniu na obiektach poligonowych w Świętoszowie. Poznawali podstawy działań taktycznych prowadzonych w lesie i zasady bezpieczeństwa związane z użyciem broni. Uczyli się również udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrażających życiu.
 
 
 
Z ponad 50 osób uczestniczących w szkoleniu – 8 to kobiety. Wszyscy reprezentują różne zawody. Jest wychowawczyni przedszkolna, inspektor budowlany, specjalistka ds. marketingu, architekt wnętrz, fizjoterapeuta, doradca finansowy, magazynier, tapicer, prokurent, czy pedagog. Średnia wieku żołnierzy uczestniczących w zimowym szkoleniu to 30 lat.
 
 
Wszyscy w piątek 11.12.2020. zakończyli poligonowe szkolenie przygotowawcze i po przysiędze, która odbyła się dzień później, rozpoczęli 3 letnią naukę. Od teraz będą uzupełniać swoją wiedzę wojskową w systemie rotacyjnym i e-learningowym. Zajęcia stacjonarne odbywać się będą w weekendy, raz w miesiącu. Oczywiście walka z koronawirusem może wymusić zmiany w zaplanowanych działaniach.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7

Komentarze

ksiegowy (13 grudnia 2020 22:53)
hehe, ormowcy...
Adrian (13 grudnia 2020 21:02)
Nigdy nie będziecie żołnierzami harcerzyki
Górnik z kopalni Thorez (13 grudnia 2020 20:10)
Dlaczego na tym portalu dzisiaj ani słowa nie piszecie o rocznicy ogłoszenia stanu wojennego?Nie wolno czy już nie pamięta się o Tych,którzy ginęli za wolność naszego kraju!Wstyd Panowie redaktorzy!Pamiętacie o górnikach w dniu ich święta.Nie pamiętacie o tym,że górnicy z wałbrzyskich kopalń walczyli o wolność i demokrację naszego państwa! Należałoby ich wspomnieć i podziękować za ich patriotyzm

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   terytorialsi  |   wojska obrony terytorialnej  |   przysięga  |   WOT  |  

Wałbrzyski Budżet Obywatelski - 4,5 mln. zł. Kiedy można składać...

Ewakuacja mieszkańców. Saperzy wywieźli pocisk

Górnik wygrywa na wyjeździe

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij