Menu

W Świdnicy zmarło 5-tygodniowe dziecko. Rodzice pijani

Jak informuje portal Świdnica24 około godz. 5.00 kobieta poinformowała służby ratunkowe, że jej dziecko nie oddycha. Ona i ojciec dziecka byli pijani. Przyczynę zgonu i ewentualne zarzuty poznamy dopiero po sekcji zwłok.

W Świdnicy zmarło 5-tygodniowe dziecko. Rodzice pijani

Ze wstępnych ustaleń wynika, że około godziny 5:00 matka dziecka zadzwoniła na telefon alarmowy i wezwała służby medyczne, ponieważ jak przekazała, dziecko nie oddychało. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon, a na miejsce zostali wezwani policjanci i prokuratura.

 

Rodzice byli kompletnie pijani. Matka miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, ojciec 3 promile. Oboje trafili do policyjnej izby zatrzymań.

 

Jak przekazał prokurator Marek Rusin, mieszkanie nie było zaniedbane. Na jutro zaplanowano sekcję zwłok dziecka i jej wyniki zdecydują, jakie zarzuty usłyszą rodzice. Oni sami zostaną przesłychani po wytrzeźwieniu.  Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku narażenia dziecka na utratę zdrowia i nieumyślnego narażenia na utratę życia.

 

 

opr.plr

źródło: Świdnica24

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Świdnica  |   śmierć  |   dziecko  |   noworodek  |   pijani  |   rodzice  |  

Wałbrzyski Budżet Obywatelski - 4,5 mln. zł. Kiedy można składać...

Ewakuacja mieszkańców. Saperzy wywieźli pocisk

Górnik wygrywa na wyjeździe

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij